TRÓJMIASTO

Marina Yacht Park w Gdyni otwarta. Nowoczesna przystań jachtowa z komfortowym bosmanatem

Marina Yacht Park w Gdyni

24 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Mariny Yacht Park w Gdyni.

Nowoczesna przystań jachtowa mieści się w północnej części Basenu Prezydenta. Z w pełni przygotowanym zapleczem technicznym i komfortowym bosmanatem, obiekt będzie świadczył usługi podczas imprez organizowanych przez Gdynię jeszcze w tym roku, m.in. Mistrzostw Świata, żeglarskich regat czy trwającym właśnie Święcie Morza.

Marina Yacht Park przystosowany jest zarówno dla jachtów powyżej 10 metrów, jak i mniejszych pojazdów, takich jak skutery czy pontony RIB. Obiekt jest w stanie przyjąć w bardzo komfortowych warunkach nawet do 120 jednostek. 72 miejsca zostały przeznaczone dla jednostek krótszych niż 14 metrów LOA, 42 dla krótszych niż 12 metrów i 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Dodatkowo powstało 8 miejsc do dokowania skuterów.

Część nawodna mariny, mieszcząca się na przebudowanym 320 metrowym pasie Nabrzeża Kutrowego, została oddana do użytku już pod koniec kwietnia tego roku. Pierwszą jednostką, jaką przybiła do przystani był S/Y Legia – wyjątkowa jednostka typu Wer, należąca obecnie do Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica. Dodatkowo, w marinie zagościli już także pierwsi żeglarze klasy Open Bic z dziecięcej szkółki.

Obecnie zakończyły się prace przy budowie nowoczesnego bosmanatu. Obiekt oferuje szerokie zaplecze techniczne i sanitarne, które obejmuje między innymi pomieszczenia dla gości, prysznice, toalety, kubryk oraz sale do przygotowania posiłku czy zaaranżowania spotkania. Dzięki swojemu wyposażeniu może w pełni świadczyć usługi, jakich oczekują żeglarze.

Oficjalnego otwarcia mariny, poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi, dokonał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Nowopowstała przystań jachtowa stanowi cześć Yacht Parku – kompleksu sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z funkcją usługową w parterze. Łącznie to 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button