LOTNICZE NEWSY

Wizz Air: zielona linia lotnicza w Europie. Samolot A321neo najbardziej przyjazny środowisku

Wizz Air

Wizz Air ogłosił, że działa przy najniższej emisji CO2 przypadającej na pasażera spośród wszystkich linii lotniczych biorących udział w badaniu.

Z wynikiem 56,5g CO2 na pasażera/km w maju 2019 roku, Wizz Air jest linią lotnicza o najmniejszym śladzie środowiskowym na pasażera. Co więcej, Wizz Air podejmuje kolejny krok i uwzględnia dane dotyczące emisji w comiesięcznych statystykach, co pozwoli pasażerom uzyskać wszelkie niezbędne informacje niezbędne do dokonania właściwego wyboru.
Wizz Air posiada nowoczesną flotę samolotów typu Airbus A320, A321CEO i A321NEO liczących średnio 4,7 lat, będącą jedną z najmłodszych w branży. Wskaźniki Wizz Air w zakresie emisji CO2 na pasażera/kilometr stale spadają w ciągu ostatnich lat, w maju 2019 roku o 4,4% w porównaniu do poprzedniego roku. Z zamówionymi ponad 250 samolotami typu Airbus A321NEO, Wizz Air nadal będzie zwiększać wydajność i wyniki w tym obszarze, a ślad środowiskowy zmniejszy się o 1/3 na każdego pasażera w ciągu następnej dekady.

Wskaźniki miesięczne

Maj 2019

Pasażer per kilometr

5,656 mln km

Liczba przewiezionych pasażerów

3,47 mln pasażerów

Emisja CO2

319,760 ton

CO2 w gramach na pasażera/km

56.5 g na pasażera/km

A320neo i samoloty z rodziny A320 wprowadzili najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji oraz referencyjną konstrukcję kabiny, zapewniając oszczędności paliwa na poziomie 20%. A321neo oferuje również istotne korzyści dla środowiska z ponad 50% redukcją emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Od czasu jego wprowadzenia na początku 2016 roku, silnik Pratt and Whitney z przekładnią geofizyczną, potwierdza obiecywaną zdolność do redukcji emisji tlenku azotu o 50%.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: – Ostatecznym celem Wizz Air jest zapewnienie ludziom swobody poprzez przystępne podróże i jesteśmy dumni, że robimy to w najbardziej zrównoważony sposób. Bycie odpowiedzialnym w biznesie i tworzenie zrównoważonej przyszłości dla następnych pokoleń to nie jest wyścig. Dzisiaj, z najniższą emisją CO2 na pasażera/km w branży, Wizz Air jest już najbardziej ekologicznym wyborem, dotyczącym podróży lotniczych, jakiego pasażer może dokonać. Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wpływ na środowisko, wdrażając najnowocześniejszą technologię oraz nadal redukować emisję CO2 przypadającą na pasażera o 1/3 do 2030 roku. Dysponujemy najlepszymi narzędziami, by to osiągnąć – samolot A321NEO z konfiguracją Wizz Air na 239 miejsc oraz silnikami Pratt and Whitney zapewnia najczystsze i najbardziej przyjazne środowisku technologie obecnie dostępne na świecie.

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 113 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 650 trasach łączących 146 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w 2018 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł Linii lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button