MUZYKAPOZOSTAŁE

Marcin Maciejczak zwycięzcą 3. edycji „The Voice Kids”. Eurowizja Junior 2020 w Polsce? [WIDEO]

3. edycja „The Voice Kids”

Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego triumfatorem trzeciej edycji „The Voice Kids”!

Zwyciężył w głosowaniu SMS i otrzymał tytuł Najlepszego Głosu w Polsce oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na przyszłą edukację w wysokości 50 tys. zł. W ścisłym finale pokonał Natalię Kawalec i Hanię Sztachańską.

Marcin Maciejczak (fot. Jan Bogacz/TVP)

Przypuszczalnie może też reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w tym roku.

Eurowizja Junior 2020 prawdopodobnie odbędzie się w Polsce

Prezes TVP Jacek Kurski podczas finału „The Voice Kids 3” stwierdził, że Telewizja Polska może po raz kolejny zorganizować Eurowizję Junior.

– Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty, a Wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych paru dni – tajemniczo powiedział Kurski.

I znów pojawią się spekulacje, w którym mieście w Polsce mógłby zostać zorganizowany Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020. Już na pierwszy plan wyszły: Warszawa i Kraków.

Ostatnim gospodarzem Eurowizji Junior były Gliwice. To tam wygrała Viki Gabor.
W 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”.

W finałowym odcinku „The Voice Kids” na scenie zaprezentowało się dziewięcioro młodych wokalistów – po trzech z każdej drużyny. Z teamu Dawida Kwiatkowskiego zaśpiewali Anastazja Maciąg, Marcin Maciejczak i Ala Tracz. Z ekipy Cleo wystąpią Natalia Kawalec, Szymon Lubicki i Wiktoria Zwolińska. Drużynę Tomsona i Barona reprezentowali Hania Sztachańska, Ewelina Kozub i Ola Gwazdacz.

W pierwszym etapie na scenie zaprezentowało się troje uczestników z drużyny każdego trenera. Po występach Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybrali jedną osobę, która przeszła do drugiego i ostatecznego starcia. Troje uczestników – Hania Sztachańska, Natalia Kawalec i Marcin Maciejczak – zaśpiewali duet ze swoim trenerem, utwór solo oraz zaprezentowało swój singiel. W przypadku zwycięzcy było to kolejno utwory: „Plan B”, „Zawsze tam gdzie Ty” i „Jak gdyby nic” (we wstępnej fazie zaśpiewał „Rise Like a Phoenix” Conchity Wurst).

W sobotę na scenie nie zabrakło także muzycznych gości. Wystąpili: Viki Gabor – finalistka drugiej edycji programu i zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, Alicja Szemplińska – zwyciężczyni 10. edycji „The Voice of Poland”, zespół 4Dreamers, który tworzą uczestnicy pierwszej edycji „The Voice Kids”. Zaśpiewały także zagraniczne gwiazdy – brytyjski zespół New Hope Club oraz fiński wokalista Isac Elliot.

Na kanale The Voice Global Marcin Maciejczak został doceniony w najbardziej emocjonalnym wykonaniu podczas Przesłuchań w ciemno.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button