LOTNICZE NEWSY

Łódzkie lotnisko. Wzrost ruchu pasażerskiego w 2019 roku

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta

W 2019 roku łódzkie lotnisko obsłużyło ponad 241 tysięcy  pasażerów.

To o 11 proc. więcej podróżnych niż w 2018 roku.

W 2019 roku łódzkie lotnisko obsłużyło 241.707 pasażerów (fot. Łódź Airport)

Drugi rok z rzędu łódzkie lotnisko notuje wzrost ruchu pasażerskiego. W 2018 roku był to wzrost na poziomie 5 proc., a w 2019 roku – aż 11 proc. Na poprawę statystyk wpłynął bardzo dobry sezon letnich czarterów. W 2019 roku można było polecieć z Łodzi do Antalyi (Turcja), Burgas (Bułgaria) i Zakynthos (Grecja). Z możliwości wakacyjnego wypoczynku z wylotem z Łodzi skorzystało ponad 28 tysięcy osób, co stanowiło aż 177 procent więcej niż w okresie letnich czarterów w 2018 roku. Łódź odbudowała segment wakacyjny, a zainteresowanie touroperatorów i turystów lataniem z Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta jest coraz większe.

W 2020 roku w tym segmencie lotnisko spodziewa się nawet 70 tysięcy pasażerów czarterowych. Od końca maja do początków października z Łodzi będzie można polecieć do Antalyi i Bodrum w Turcji, do Burgas w Bułgarii i na cztery greckie wyspy – Kretę, Rodos, Zakynthos i Korfu.

Od początku kwietnia 2020 roku Ryanair będzie latał do Londynu Stansted codziennie. Oprócz lotów do Londynu Stansted Ryanair kontynuuje połączenia do Dublina i East Midlands.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button