MUZYKA

Maneskin wraca z „RUSH! (ARE U COMING?)”. Elektryzujące kawałki podbiły serca fanów

Włoskie dźwięki

Rozszerzona wersja ostatniego albumu Måneskin jest już dostępna.

Krążek zdobi nowa okładka, a każda nowa piosenka doczeka się teledysku – pierwszym z nich jest klip do utworu „Valentine”.

Na płycie znalazło się 5 zupełnie nowych utworów, w tym ostatni singiel „Honey (Are U Coming?)”. Elektryzujący kawałek podbił serca fanów na całym świecie. Niedawno zespół wystąpił z nim u Jimmy’ego Kimmela.

Prowokacyjna rockowa ballada „Valentine” doskonale łączy zmysłowy wokal Damiano ze zręcznymi gitarowymi akcentami Thomasa. Niecierpliwie wyczekiwany utwór „Trastevere” to surowa, urzekająca ballada prowadzona przez pełen pasji wokal frontmana zespołu. Grupa po raz pierwszy zaprezentowała piosenkę podczas fenomenalnego koncertu w rzymskim Circo Massimo, a kawałek natychmiast stał się ulubieńcem fanów. Nazwa utworu wywodzi się od rzymskiej dzielnicy, w której dorastał zespół, czyniąc „Trastevere” jednym z najbardziej osobistych utworów w katalogu Måneskin.

Piosenka „Off My Face” wyróżnia się natychmiast uzależniającą melodią i dobitnym tekstem o toksycznej miłości. To kawałek, który z pewnością przemówi do wszystkich fanów zespołu – uzależnienie od drugiej osoby jest bowiem stałym elementem ich tekstów. Na płycie znalazł się także porywający „The Driver” – znakomita gitarowa solówka z pewnością na długo utknie nam w głowie. „The Driver” nie tylko soundtrack miłosnej historii, ale i metafora kulminacyjnego momentu zakochania.

Krążek jest już dostępny na kilku winylach, na standardowej i rozszerzonej CD oraz w wersji cyfrowej. Wersja deluxe zawiera „LOUD KIDS JOURNAL” – ekskluzywną 152-stronicową fotoksiążkę, w której znalazły się nadesłane przez fanów zdjęcia z poprzedniej trasy koncertowej.

Wydany w styczniu album „RUSH!” wciąż podbija listy przebojów. Album zajął 1. miejsce w 15 krajach i dotarł do Top 5 w 20 krajach. Dotąd zgromadził ponad 1,5 miliarda odtworzeń, a ostatnio osiągnął miliard na samym Spotify – zespół ma tam już ponad 9,2 miliarda streamów.

Grupa zaczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej – wyprzedany koncert na Madison Square Garden to tylko wisienka na ich zwycięskim torcie. Niedługo powrócą do Ameryki Południowej – tym razem odwiedzą Argentynę, Brazylię, Chile i Kolumbię. Czekają ich także koncerty w Japonii i (po raz pierwszy) w Australii. Wśród ich przystanków nie mogło oczywiście zabraknąć Europy.

Lista utworów „RUSH! (ARE U COMING?)”:

1. Honey (Are U Coming?)
2. Valentine
3. Off My Face
4. The Driver
5. Trastevere
6. Own My Mind
7. Gossip (feat. Tom Morello)
8. Timezone
9. Bla Bla Bla
10. Baby Said
11. Gasoline
12. Feel
13. Don’t Wanna Sleep
14. Kool Kids
15. If Not For You
16. Read Your Diary
17. Mark Chapman
18. La Fine
19. Il Dono Della Vita
20. Mammamia
21. Supermodel
22. The Loneliest

Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później zwycięzcy Eurowizji podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia.

Ostatni singiel „HONEY (ARE U COMING?)” jest najczęściej dodawanym nowym utworem w amerykańskim rockowym i alternatywnym radiu.

Album „RUSH!” spotkał się ze sporym uznaniem krytyków. Płyta w błyskawicznym tempie wspięła się na 1. miejsce w 15 krajach i dotarła do Top 5 w 20 krajach. Wyprodukowany przez Maxa Martina i Fabrizio Ferraguzzo krążek zawiera utwory zarówno w języku angielskim, jak i włoskim.

W 2023 rok weszli z nominacją do nagrody Grammy, a we wrześniu triumfowali na gali MTV VMA. To tylko jeden z wielu sukcesów, bo Mäneskin ma już sporo statuetek: VMA za Najlepszy teledysk alternatywny, EMA za Najlepszy rock, BMA za Najlepszą piosenkę rockową czy iHeart Radio Music Award dla Najlepszego nowego artysty alternatywnego. Grupa ma na koncie także liczne zwycięstwa w Polsce, Japonii, Hiszpanii, Węgrzech i Finlandii.

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy rock (jedyni nominowani artyści nowej generacji) niedawno wystąpili na gali MTV VMA z piosenką „HONEY (ARE U COMING?)”. Dali też niespodziewany występ na Times Square.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button