KRAKÓW

Malwinka pierwszą Małopolanką w 2019 roku. Noworoczne bliźnięta

Pierwsza Małopolanka w 2019 roku

W krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Nowy Rok minutę po północy przyszła na świat pierwsza Małopolanka – mała i zdrowa Malwinka.

Ponad sześć godzin później w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie powitano pierwsze, noworoczne bliźnięta Liliankę i Piotrusia. Z gratulacjami, a także z „wyprawką” od samorządu województwa małopolskiego dla rodziców i całej trójki maluchów pojechała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Rodzicami Małopolanki, która jako pierwsze noworoczne dziecko urodziła się dokładnie minutę po północy, są Joanna i Grzegorz z Masłomiący (gm. Michałowice). Na Malwinkę, która waży 3350 g i mierzy 55 cm, czeka już w domu starszy brat, 4-letni Aleksander.

Jeszcze przed wschodem słońca, 1 stycznia, na świecie pojawiły się pierwsze w tym roku małopolskie bliźnięta. Dokładnie o 6.40 urodził się ważący 1900 g Piotruś, sześćdziesiąt sekund później o 6.41 dołączyła do niego siostrzyczka – Lilianna (1615 g). Szczęśliwi rodzice dzieci – Sylwia i Paweł – mieszkają w Krakowie.

Gratulacje podczas odwiedzin nowo narodzonych dzieci w imieniu władz województwa złożyła rodzicom Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Otrzymali też czeki na wyprawkę, na kwotę po 5 tys. zł dla każdego z dzieci.

W zeszłym roku w Małopolsce pierwszymi bliźniętami byli urodzeni w Nowy Rok w bocheńskim szpitalu im. bł. Marty Wieckiej chłopcy – Kacper i Wiktor. Niemal 12 godzin później, w tej samej placówce urodziły się siostry bliźniaczki – Marysia i Zosia.
(UMWM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button