POLSKA

Magdalena K. podejrzana o kierowanie gangiem powiązanym z pseudokibicami zatrzymana

Policja słowacka zatrzymała Magdalenę K.

Poszukiwana 32-letnia Magdalena K. została zatrzymana na Słowacji.

Zatrzymania dokonali policjanci słowaccy w asyście polskich policjantów. Kobieta była poszukiwana na podstawie ENA oraz czerwoną notą Interpolu. Dotarcie do miejsca jej przebywania było możliwe dzięki intensywnej pracy policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. „łowców cieni” wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji poszukiwali od listopada 2018 roku młodej kobiety. Wówczas prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawili za Magdaleną K. list gończy.

Już z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kobieta nie przebywa na terenie kraju, dlatego też rozpoczęto poszukiwania poza naszymi granicami. Te poszukiwania prowadzone były na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego w lutym 2019 roku przez krakowski sąd. Magdalena K. była ścigana w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Członkowie tej grupy są podejrzani o międzynarodowy obrót środkami odurzającymi i psychotropowymi oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Policjanci dokładnie analizowali zbierane sukcesywnie informacje, weryfikowali je oraz szczegółowo sprawdzali. Współpracowali także z organami ścigania wielu państw, docierając do wciąż nowych wiadomości. W efekcie ustalili, że poszukiwana kobieta może przebywać na terenie Słowacji.

Reakcja policjantów CBŚP była natychmiastowa, rozpoczęli współpracę ze stroną słowacką, przekazując im komplet informacji. Policjanci podejrzewali, że ścigana może używać fałszywych dokumentów, w związku z tym pojechali w okolice Zwolenia (Słowacja), aby potwierdzić jej tożsamość, czym także wsparli funkcjonariuszy słowackich.

Policja słowacka zatrzymała Magdalenę K. Kobieta podczas akcji nie stawiała oporu, była bardzo zaskoczona całą sytuacją, ponieważ nie spodziewała się zatrzymania. Jak się okazało kobieta wyglądała już zupełnie inaczej niż na publikowanych w mediach zdjęciach. Ciemny kolor włosów nie zmylił policjantów, którzy dokładnie wiedzieli kogo szukają.

W najbliższym czasie trafi ona do Polski, gdzie zostanie osadzona w areszcie śledczym do dyspozycji Prokuratury.

Skuteczne działania pościgowe to kolejny sukces polskiej Policji i Prokuratury w walce z przestępczością tzw. okołostadionową.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button