TENIS

Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak triumfatorami w turnieju tenisowym we Wrocławiu

PZT Polish Tour we Wrocławiu

10 lipca mecze finałowe we Wrocławiu wygrali faworyci.

Zgodnie z oczekiwaniami, na kortach Stadionu Olimpijskiego najlepsi byli najwyżej rozstawieni gracze: Kamil Majchrzak oraz Magdalena Fręch. Mistrzostwo gry deblowej zdobyły duety: Magdalena Fręch-Martyna Kubka oraz Michał Dembek-Jan Zieliński.

Kamil Majchrzak (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

Po czwartkowym, wyczerpującym dniu w wykonaniu Kamila Majchrzaka, kolejny był dla niego mniej intensywny. Finał singla potwierdził, że notowany na początku drugiej setki rankingu ATP tenisista wraca do wysokiej dyspozycji z przed kontuzji. Mecz z Danielem Michalskim przebiegał pod dyktando piotrkowianina i zakończył się okazałym zwycięstwem 6:2, 6:2.

– Jestem zaskoczony moim mentalnym poziomem. Zawsze, gdy miałem problemy udawało mi się wziąć w garść i wszystkie trudne momenty potrafiłem wykorzystać na swoją korzyść. Uważam, że w tym turnieju, w każdym meczu prezentowałem naprawdę wysoki poziom – powiedział po wygranym finale Majchrzak.

Magdalena Fręch (fot. LOTOS PZT Polish Tour)

W rywalizacji kobiet nie zawiodła Magdalena Fręch. Najwyżej rozstawiona zawodniczka turnieju zwyciężyła 6:1, 6:2 w meczu z podopieczną Macieja Synówki – Martyną Kubką. Tenisistka z drugiej setki rankingu WTA bardzo szybko wypracowała sobie przewagę, którą (za wyjątkiem początkowej fazy drugiego seta) utrzymała do samego końca spotkania. Kombinacyjna gra doświadczonej na poziomie wielkoszlemowym zawodniczki okazała się skuteczniejsza od widowiskowego stylu jaki prezentuje Kubka. Dla 22-latki z Łodzi jest to pierwszy tytuł PZT Polish Tour.

– Lubię grać z takimi rywalkami, bo łatwiej mi zagrać slajsa, czy skrót i kombinować. W końcu zaczęłam się ruszać, zaczęło to przypominać starą mnie. Mam większą pewność siebie i swoich uderzeń, a to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski” – powiedziała mistrzyni wrocławskiego turnieju.

Puchary za mistrzostwo w grze podwójnej trafiły do Magdaleny Fręch i Martyny Kubki oraz Michała Dembka i Jana Zielińskiego. Duet składający się z zawodniczek, które chwilę wcześniej mierzyły się ze sobą w finale gry pojedynczej, pokonał ambitnie grające Weronikę Falkowską i Wiktorię Rutkowską 6:1, 6:7, 10:8.

W rywalizacji deblowej panów doszło do zakończenia zwycięskiej serii Szymona Walkówa i Kacpra Żuka. Tym razem triumfatorzy z Gdańska i Szczecina musieli uznać wyższość Michała Dembka oraz Jana Zielińskiego.

94. Mistrzostwa Polski w Tenisie

Teraz zawodników czeka kilka dni regeneracji przed Narodowymi Mistrzostwami Polski. Zawody rozgrywane na kortach K.S. Górnik Bytom odbędą się w dniach 13-19 lipca. Na liście zgłoszeń znajdują się czołowi polscy tenisiści, w tym m.in. Hubert Hurkacz.

Zapraszamy do Bytomia. W poniedziałek rozgrywane będą eliminacje, a oficjalne otwarcie turnieju głównego zaplanowane jest na wtorek, a po nim w meczu dnia zagra Hubert Hurkacz, który na MP przyjechał specjalnie ze Stanów Zjednoczonych. W USA zatrzymała go pandemia i tam trenował od marca, a ostatnio wystąpił w dwóch turniejach pokazowych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button