MUZYKA

Lusaint wróciła z singlem „Dream Life”

Muzyka brytyjska

Pochodząca z Manchesteru piosenkarka i autorka tekstów Lusaint wróciła z singlem „Dream Life”.

Utwór jest kontynuacją singli „Dark Horse” i „Fool For You”, które otrzymały spore wsparcie brytyjskiego radia. To kolejna zapowiedź debiutanckiej EP-ki „self sabotage” – jej premiera zaplanowana była na koniec 2023 roku.

To kolejny krok naprzód dla Lusaint, która w 2019 roku rozkochała w sobie fanów dzięki melodyjnej mieszance jazzu i bluesa. To wtedy jej cover „More Than Friends” pojawił się w telewizji. Nie minęło sporo czasu, a Lusaint już była właścicielką najczęściej shazamowanego utworu w Wielkiej Brytanii. Piosenkę znaleźć chciało bowiem… 45 tysięcy użytkowników aplikacji!

Od tamtej pory Lusaint odnotowała ponad 20 milionów odtworzeń na całym świecie. Spore zainteresowanie wzbudziły także jej akustyczne covery „Crazy In Love” Beyoncé i „Wicked Game” Chrisa Isaaka. W ubiegłym roku artystka zrobiła także furorę w „Find Out Who We Are” Franky’ego Waha. Dorastając w Stretford (Greater Manchester), słuchając Motown, Elli Fitzgerald i Niny Simone, Lucy Hopkins nie sądziła, że kariera muzyczna jest w ogóle możliwa.

Lucy była świadoma potęgi swojego głosu już od najmłodszych lat. Jako nastolatka przekopywała się przez obszerną kolekcję płyt CD swoich rodziców. W czasach szkolnych była dość nieśmiała, po drodze nabierając pewności siebie. Zaczęła brać udział w szkolnych przesłuchaniach i z powodzeniem zdobywała główne role. Pasję do muzyki odłożyła na bok podczas studiów, bo cały czas poza uczelnią spędzała w pracy w handlu.

W końcu zainspirowała się przyjaciółką, która zarabiała na graniu małych koncertów w mieście. Postanowiła nagrać własne demówki z takimi coverami jak „Feeling Good” i „I Wish I Knew How It Feel To Be Free” Niny Simone. Rozdawała je w barach i restauracjach, które organizowały dwa do trzech koncertów tygodniowo. Uświadomiła sobie wówczas, że koncertowanie może pomóc jej się utrzymać, podobnie zresztą jak wrzucanie coverów do Internetu.

Wszystko zmieniło się w 2019 roku. Jej cover „More Than Friends” (En Vogue – „Don’t Let Go”) został odkryty na Spotify przez kierownika muzycznego programu „Love Island”. Piosenka podbiła serca widzów i uczyniła ją nowym fenomenem branży muzycznej.

Pewny ton jej głosu, zdominowany przez wpływy jazzu i bluesa oraz doprawiony popem, skrywa jednak nieśmiałość. Lusaint twierdzi, że potrafi być sobą tylko na scenie – mogliśmy zobaczyć to chociażby podczas jej niedawnego występu na Metronome Festival Prague. Nie da się ukryć, że czeka ją świetlana przyszłość!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button