LOTNICZE NEWSY

Lufthansa Group wznawia rejsy z Polski. Ponad 2 tys. połączeń tygodniowo do 130 destynacji na całym świecie

Lufthansa Group

Lufthansa Group znacznie rozszerza rozkład lotów na czerwiec.

W Polsce zaoferuje rejsy z Warszawy do Monachium, Frankfurtu i Wiednia, oraz z Krakowa do Dusseldorfu i Frankfurtu.

  • Ponad 2 000 połączeń tygodniowo z ponad 130 lotniskami na całym świecie
  • Austrian Airlines, Brussels Airlines i Air Dolomiti wznowią operacje lotnicze
  • 29 cotygodniowych połączeń z Polski
  • Lufthansa zaoferuje pasażerom 12 cotygodniowych połączeń z Warszawy do Monachium, oraz 7 rejsów pomiędzy Krakowem a Frankfurtem
  • Eurowings uruchomi 2 cotygodniowe połączenia między Dusseldorfem a Krakowem, a Austrian Airlines zaproponuje pasażerom 3 cotygodniowe połączenia z Warszawy do Wiednia

W drugiej połowie czerwca Lufthansa zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Warszawy do Monachium w ramach 12 cotygodniowych rejsów. Zaplanowano też 7 połączeń w tygodniu pomiędzy Krakowem a Frankfurtem. Pasażerowie będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym rejsom oferowanym przez należącą do Lufthansa Group linię Eurowings. Z Austrian Airlines pasażerowie z Polski mogą udać się w podróż z Warszawy do Wiednia w ramach 3 cotygodniowych połączeń. Oznacza to w sumie 29 cotygodniowych rejsów z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Lufthansa Group udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończył się 31 maja.

Szczegóły dotyczące połączeń Lufthansa Group z Polski pomiędzy 15 a 30 czerwca 2020 r.

Kraków (7/tydzień) do Frankfurtu (Lufthansa)
Kraków (2/tydzień) do Dusseldorfu (Eurowings)
Warszawa (12/tydzień) do Dusseldorfu (Eurowings)
Warszawa (5/tydzień) do Frankfurtu (Lufthansa)
Warszawa (3/tydzień) do Monachium (Lufthansa)
                                      do Wiednia (Austrian)

“Wznawiając część operacji w czerwcu Lufthansa Group ponownie włącza Polskę do naszej globalnej siatki połączeń. To istotny wkład w przywrócenie funkcjonowania przemysłu i wymiany handlowej, jak również sektora turystycznego – dwóch elementów istotnych dla polskiej gospodarki. Pasażerowie chcą i mogą ponownie podróżować, zarówno na wakacje, jak i w celach biznesowych” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Linie należące do Lufthansa Group znacznie rozszerzą usługi lotnicze w drugiej połowie czerwca w porównaniu z poprzednimi tygodniami. Podobnie jak w pierwszej połowie miesiąca, nacisk zostanie położony na letnie kierunki turystyczne. Celem jest udostępnienie jak największej liczby destynacji dla turystów i osób podróżujących służbowo, a tym samym rozszerzenie skierowanej do nich europejskiej i międzykontynentalnej siatki rejsów.

Od 15 czerwca sama Lufthansa wznowi około 20 niemieckich i europejskich połączeń z Frankfurtu i aż 34 z Monachium, uzupełniając w ten sposób sukcesywnie rozwijaną od kilku tygodni siatkę rejsów. Wśród nich znajdą się atrakcyjne miejsca urlopowe jak Dubrownik, Faro, Wenecja, Ibiza i Malaga, dostępne z Frankfurtu. Ponadto z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Porto, Splitu, na Cypr, do Biarritz i Agadiru oraz wielu innych miast docelowych. Co więcej, tygodniowa liczba już istniejących i popularnych połączeń, w kierunkach takich jak Majorka czy Sylt, zostanie zwiększona. W efekcie w czerwcu tygodniowa liczba rejsów Lufthansy z portów we Frankfurcie i Monachium wzrośnie z około 500 do prawie 900 połączeń.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group reagują w ten sposób na rosnące zainteresowanie klientów połączeniami lotniczymi oraz stopniowego łagodzenia ograniczeń w podróży i zasad wjazdu do różnych krajów. Dotyczy to między innymi planowanego przez niemiecki rząd zniesienia zaleceń i ograniczeń w podróżowaniu do ponad 31 europejskich krajów.

Przy 2 000 połączeniach tygodniowo do ponad 130 destynacji na całym świecie, oferta rejsów dla wszystkich podróżujących z Lufthansa Group zostanie znacznie rozszerzona ze skutkiem natychmiastowym, z zastrzeżeniem ewentualnych ograniczeń w podróżowaniu (czyli w wypadku, gdy w kraju, w którym położony jest docelowy port lotniczy, obostrzenia nadal obowiązują). Dodatkowe połączenia w drugiej połowie czerwca zostały wprowadzone do systemów 28 maja, a tym samym stały się możliwe do rezerwacji.

Ponadto w rozkładzie Lufthansa Group ponownie dostępne są 34 połączenia długodystansowe. W sumie linie lotnicze należące do Grupy zaproponują około 112 połączeń tygodniowo do miast położonych poza Europą.

Dodatkowe kierunki rejsów długodystansowych oferowanych przez Lufthansę z Frankfurtu to Kair (Egipt), Pekin i Szanghaj (Chiny) oraz San Jose (Kostaryka).
Dodatkowe kierunki rejsów długodystansowych oferowanych przez Lufthansę z Monachium to San Francisco (USA), Delhi (Indie), Montreal (Kanada) i Seul (Korea Południowa).

Rozkłady rejsów linii lotniczych należących do Lufthansa Group są ściśle skoordynowane, co umożliwia stworzenie stabilnej siatki połączeń między europejskimi i międzykontynentalnymi destynacjami za pośrednictwem portów przesiadkowych.

15 czerwca 2020 r., po prawie 90 dniach przerwy, linie Austrian Airlines wznowią regularne operacje lotnicze. Z zastrzeżeniem oficjalnych ograniczeń, w ciągu pierwszych dwóch tygodni od ponownego uruchomienia przewoźnik zaoferuje połączenia do 37 portów lotniczych.

SWISS planuje zwiększyć liczbę połączeń do Włoch, a w drugiej połowie miesiąca wznowi połączenia z Zurychu do Brindisi, Florencji, Neapolu, Palermo i Rzymu oraz innych miast docelowych. Z Genewy pasażerowie SWISS ponownie będą mogli udać się w podróż między innymi do Faro i Nicei. SWISS nadal będzie obsługiwać około dziesięciu cotygodniowych połączeń długodystansowych.

W czerwcu także Eurowings znacznie rozszerzy swój rozkład połączeń, dodając do niego 40 nowych europejskich destynacji. Do końca czerwca flota zostanie podwojona do 20 samolotów Airbus. Rozszerzenie rozkładu rejsów dotyczy między innymi połączeń z najpopularniejszymi słonecznymi wyspami Europy – Majorką, Syltem i Heringsdorfem, a także z wakacyjnymi destynacjami, takimi jak Grecja czy Chorwacja.

Brussels Airlines wznowią operacje lotnicze i zaproponują pasażerom siatkę 59 połączeń w okresie od 15 czerwca do sierpnia.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi wjazdu na terytorium poszczególnych krajów, w nadchodzących tygodniach Edelweiss będzie stale rozszerzać swoją ofertę połączeń. Do końca czerwca planowana jest realizacja 171 połączeń do 36 miejscowości wakacyjnych. Zakłada się również wznowienie regularnych rejsów długodystansowych.

Air Dolomiti zapowiedziały już wznowienie operacji lotniczych oraz nowe połączenia krajowe. Należący do Lufthansa Group przewoźnik od 5 czerwca rozpocznie pierwsze rejsy z Florencji do Katanii i Palermo, a od 19 czerwca do Bari i Cagliari.

Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o regulacjach dotyczących przyjazdu i kwarantanny w miejscu docelowym. Mogą się również spodziewać dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone są także usługi cateringowe świadczone na pokładzie.

Ponadto, podczas całej podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button