GORZÓW WIELKOPOLSKIWROCŁAW

Kocięta. Jeden z nich je utopił, drugi wyrzucił do kontenera na śmieci

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który utopił kocięta

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 58-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego, który podejrzany jest o uśmiercenie czterech nowo narodzonych kociąt.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, zaraz po tym jak wyszło na jaw, że dopuścił się tego czynu.

Dyżurny Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju został powiadomiony o uśmierceniu nowonarodzonych kociąt przez mieszkańca gminy Lewin Kłodzki. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili ten fakt. 58-letni mężczyzna znajdujący się na miejscu nie zaprzeczał, że dopuścił się tego czynu. Policjanci ustalili, że podejrzany utopił kocięta swojej kotki w wiaderku z wodą, a następnie wyrzucił je do szamba.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji, gdzie przedstawiono mu zarzut dotyczący uśmiercenia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. 58-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci uratowali cztery kocięta

Dzięki interwencji słubickich policjantów żyją cztery małe kocięta, które zostały wyrzucone do kontenera na śmieci na jednym ze słubickich osiedli. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt właściciel porzucający zwierzę musi liczyć się z surową karą. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Informację o wyrzuconych do śmietnika maleńkich kotkach policjanci otrzymali w niedzielę, 31 maja br. Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna wyrzucił do kontenera na śmieci bezbronne zwierzęta. Po chwili na miejscu pojawił się patrol Policji – sierż. Damian Iwaszkiewicz i sierż. Łukasz Pasiński. Mundurowi nie zwlekając wydobyli z kosza cztery nowonarodzone kotki, które na szczęście jeszcze żyły. Policjanci na miejscu ustalili, że po tym jak kotka okociła się, maleństwa porzucił 18-letni syn jej właścicieli. Policjanci oddali kocięta ich mamie. Na miejsce został wezwany również weterynarz, który ocenił, że zwierzęta są w dobrej kondycji i mogą pozostać przy swojej kociej mamie.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt właściciel porzucający zwierzę musi liczyć się z surową karą. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button