GORZÓW WIELKOPOLSKI

Lubelskie. Policyjna obława. Zatrzymano 25-latka. Jego partnerka nie żyje

Policja

Lubuscy policjanci namierzyli i zatrzymali 25-latka, podejrzewanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej partnerki.

Obława ta prowadzona była przy wykorzystaniu ogromnych sił i środków przez policjantów wielu komórek i pionów. Ten został zatrzymany na obwodnicy Żagania 9 grudnia przed godziną dwudziestą. Medycy walczą o życie 25-latki.

Niestety kobieta nie żyje.

Ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia i motyw działania napastnika. Wkrótce rozpoczną się czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna może nawet usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa.

Od wczesnych godzin rannych lubuscy stróże prawa zaangażowani byli w ustalenie okoliczności zdarzenia, które miało miejsce w powiecie żagańskim w gminie Iłowa.

Tam załoga karetki pogotowia zabrała do szpitala 25-letnią kobietę, której stan zdrowia medycy określili jako ciężki.

Początkowo za wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia odpowiedzialni byli policjanci z Żagania. Ale z uwagi na kryminalny charakter sprawy, poważne obrażenia poszkodowanej oraz podejrzenie, że za taki stan kobiety może być odpowiedzialny jej 25-latni partner, bardzo szybko do działań przystąpili funkcjonariusze wielu lubuskich komend. Przez kilkanaście godzin trwała obława za napastnikiem. Policjanci równolegle prowadzili bardzo zaawansowane metody pracy operacyjnej i śledczej. Wykonywano wiele czynności i brano pod uwagę wiele wersji. Przeprowadzono setki działań zgodnie ze sztuką policyjną. Taktyka działań z godziny na godzinę przynosiła coraz bardziej konkretne rozwiązania.

25-latek, chcący przedłużyć swą wolność, miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych. Kluczowa okazała się współpraca służb kryminalnych, śledczych i prewencyjnych. Osaczony mężczyzna próbował wydostać się z policyjnej obławy. Przemieszczał się samochodem obwodnicą Żagania. Bo blokadzie został zatrzymany przez policjantów kryminalnych.

Lubelskie. Obława lubuskich funkcjonariuszy zakończona zatrzymaniem 25-latka (fot. policja)

Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, gdzie wkrótce przeprowadzone będą czynności procesowe z jego udziałem. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Ustalane będą dokładne okoliczności tego zdarzenia.

25-latka w stanie ciężkim przebywa w zielonogórskiej placówce zdrowia. Medycy walczą o jej życie.

Aktualizacja – 10 grudnia, godz. 15:00

Nie żyje 25-latka. Okazało się, że została skatowana przez swojego partnera w piątek rano. Napastnik przyniósł ją na teren swojej posesji, była nieprzytomna i uciekł.

Kobieta miał m.in. obrażenia głowy oraz innych części ciała.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button