LOTNICZE NEWSY

LOT przedłuża czas rozkładu krajowych połączeń lotniczych

LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają czas obowiązywania obecnego rozkładu krajowych połączeń lotniczych do 19 czerwca br.

W ramach wznowionej siatki połączeń pasażerowie mogą już korzystać z rejsów z Warszawy do: Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz rejsu na trasie Kraków – Gdańsk. Wszystkie połączenia realizowane są w oparciu o procedurę #BezpiecznyLOT, zwiększającą ochronę i komfort pasażerów oraz załóg pokładowych.

1 czerwca br. LOT ponownie uruchomił pasażerskie połączenia lotnicze. Wznowiona siatka połączeń obejmuje około 30 rejsów krajowych, realizowanych do trzech razy dziennie z Warszawy do Gdańska, do dwóch razy dziennie z Warszawy do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz jeden raz dziennie z Krakowa do Gdańska. Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 19 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie.

– Spodziewamy się, że popyt na przewozy lotnicze i tym samym na nasze usługi, będzie wracał stopniowo. Większość branżowych analityków szacuje, że powrót do stanu sprzed epidemii zajmie branży lotniczej nawet dwa-trzy lata. Wznowienie lotów krajowych w obecnej skali to dla nas przede wszystkim możliwość utrzymania certyfikacji samolotów i przedłużenia uprawnień pilotów. Pierwszy, krajowy etap odmrażania połączeń lotniczych pozwoli także wdrożyć procedurę #BezpiecznyLOT i przyzwyczaić naszych pasażerów do zasad obowiązujących na lotnisku i na pokładach naszych samolotów – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. Handlowych.

Priorytetem narodowego przewoźnika jest bezpieczeństwo pasażerów i załóg. Dlatego wznowione loty odbywają się zgodnie z procedurą #Bezpieczny LOT, wypracowaną w oparciu o przepisy prawa, zarządzenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz rekomendacje instytucji sanitarnych i branżowych. Zgodnie z nią LOT oferuje do sprzedaży około 50 proc. miejsc dostępnych w samolocie, zachowując dystans przestrzenny o układzie szachownicy. Pracownicy obsługi naziemnej, oraz załogi pokładowe obsługujące pasażerów podczas lotu, wyposażone są w szereg środków ochronnych, takich jak maseczki czy rękawiczki. We wszystkich samolotach LOT-u montowane są filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), które usuwają 99,9 proc. bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo pokład, schowki nad siedzeniami oraz luki bagażowe są regularnie dezynfekowane za pomocą środków biobójczych.

Ceny biletów są bardzo atrakcyjne – rozpoczynają się już od 99 PLN za lot w jedną stronę bez bagażu. Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów i załóg pokładowych, LOT wprowadził także możliwość zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych opłat w przypadku złego samopoczucia pasażera. Aby skorzystać z anulowania opłaty za zmianę biletu, wystarczy zgłosić nieobecność za pośrednictwem LOT Contact Center.

Procedura #BezpiecznyLOT, obejmującą zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie samolotu, jak i podczas całej ścieżki, którą pasażer przemierza od chwili dotarcia na lotnisko. Obok dystansu przestrzennego na pokładzie, nowe regulacje to także:

  • możliwość wejścia do terminalu tylko dla pasażerów posiadających bilet na lot w danym dniu oraz obowiązkowy pomiar temperatury za pomocą kamer termowizyjnych;
  • zmienione limity bagażu pozwalające na zabranie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kg;
  • obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu;
  • ograniczenie serwisu pokładowego oraz napoje i przekąski serwowane w indywidualnych opakowaniach.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button