ŁÓDŹ

Łódzki program In Vitro pomaga przyszłym rodzicom w całej Polsce

Łódź

Łódzki program In Vitro robi furorę w całej Polsce.

Już 18 samorządów skorzystało z licencji udostępnionej przez miasto Łódź.

Łódzki projekt In Vitro służy łodzianom od 2016 r. Program został przygotowany przy współpracy z profesorem Sławomirem Wołczyńskim, wybitnym specjalistą i badaczem tej gałęzi medycyny. Od momentu powstania program notował bardzo dobre wyniki i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród łodzian. Dlatego wraz z końcem pierwszego programu miasto uruchomiło kolejny, który będzie realizowany do końca 2025 r.

W przeciągu 8 lat w ramach obydwu edycji programu In Vitro przyszło na świat 476 dzieci, dając tym samym radość setkom łódzkich rodzin. Od początku realizacji program ma bardzo wysoką skuteczność, która sięga 50%. Tylko w drugiej edycji Programu In Vitro wzięło w nim udział 525 par i co najważniejsze – na świat przyszło 120 dzieci, a kolejne są w drodze.

Miasto Łódź postanowiło podzielić się dobrem. Liczne rozmowy, konsultacje, a także podpisane bezpłatne umowy licencyjne zaprocentowały terytorialnym rozszerzeniem programu. Z osiągnięć i sukcesów miejskiego programu In Vitro korzysta wiele samorządów.

– Pierwszym miastem, które dostrzegło ten potencjał był Sosnowiec. Od tego momentu upłynęło 7 lat, a kolejnych 17 miast skorzystało ze skutecznych łódzkich doświadczeń. W tym roku do tego grona  dołączyły m.in. Zduńska Wola, Przemyśl oraz Bytom. Jestem szczęśliwa, że ze wsparciem Łodzi spełniają się marzenia kolejnych par o posiadaniu dziecka – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button