ŁÓDŹ

Łódzki bilet turystyczny: 3 dni za 10 zł

Łódź

Rozpoczęła się sprzedaż łódzkiego biletu turystycznego. Jest niemal w całości zielony i ozdobiony wizerunkiem zabytkowej Białej Fabryki Ludwika Geyera.

Turysta odwiedzający Łódź może go nabyć za 10 zł i korzystać z niego przez kolejne 3 dni pobytu w mieście.

Bilet ulgowy kosztuje o połowę taniej. Ich sprzedaż będzie odbywać się w hotelach i innych miejscach noclegowych w Łodzi.

– Bilet turystyczny zgodnie z uchwałą Rady Miasta trafił już do łódzkich hoteli. Zamówiono ich ok. tysiąca w związku z Festiwalem Światła, który rozpocznie się w najbliższy piątek. Na to wydarzenie do Łodzi na weekend przyjedzie wielu turystów i z pewnością wielu z nich będzie chciało z takiego biletu skorzystać – podkreśla przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak, który był pomysłodawcą tego projektu.

Dodał, że podobne bilety funkcjonują w wielu europejskich metropoliach, np. partnerskim mieście Łodzi – Stuttgarcie.

Pomysł chwali Tomasz Koralewski z Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Jego zdaniem to dobra promocja miasta, która zachęci gości hotelowych do zwiedzania Łodzi.

– Mamy w naszym mieście kilka atrakcji, które położone są w różnych, odległych od siebie punktach Łodzi. Często spotykamy się z pytaniami o dojazd na Księży Młyn, Białej Fabryki, czy ZOO. Bilet dostępny w hotelach, ale też wśród organizatorów wydarzeń konferencyjnych i kongresowych, da możliwość gościom przyjeżdżającym do miasta do poznania Łodzi lepiej, niż przez okna hotelu – powiedział Tomasz Koralewski.

Do Łodzi co roku przyjeżdża ponad 1,1 mln turystów, w tym ponad 150 tys. z zagranicy. Hotele, które wprowadzą bilet turystyczny do swojej oferty, będą oznaczone specjalną naklejką informacyjną.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button