ŁÓDŹ

Łódź. „W takim tempie 30 mln Polaków zaszczepimy za… 5,5 roku”

Czerwona kartka dla PiS za szczepienia przeciw covid-19

Najpierw rząd mówił, że będą szczepione osoby 60 plus, potem, że 70 plus, a teraz poinformował, że od 15 stycznie ruszą zapisy tylko seniorów 80 plus.

– Rząd PiS otrzymał czerwoną kartkę za program szczepień – powiedział Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej.

– Minister Dworczyk nie tak dawno mówił, że najpierw będą szczepione osoby 60 plus, potem, że 70 plus, a teraz poinformował, że od 15 stycznie ruszą zapisy tylko seniorów 80 plus. A nas to niepokoi, ponieważ w Łodzi mieszka 180 tysięcy seniorów, i to do nas trafiają zapytania: kiedy w końcu ruszą szczepienia. W takim tempie 30 mln Polaków zaszczepimy za… 5,5 roku. Tymczasem my jako miasto mamy 21 swoich punktów szczepień, wyposażonych, z zatrudnionym nowym personelem – dodał radny Michał Olejniczak.

– Co jest prawdą? – pytał Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej.

– Czy to, co słyszymy we wszystkich oficjalnych komunikatach: że ile poradnia zamówi szczepionek – tyle dostanie, czy to, co nasze punkty szczepień słyszą na spotkaniach z przedstawicielami ministerstwa zdrowia, że do końca marca dostaną po 30 szczepionek… tygodniowo. W ten sposób my tej pandemii nigdy nie zatrzymamy. Apelujemy do rządu, by podszedł do kwestii szczepień poważnie. I zareagował na apele punktów szczepień, które proszą o dostarczanie szczepionek dwa razy w tygodniu – tak, by można było szczepić również w weekendy – zaapelował radny Marcin Hencz.

– Chciałby, zabrać głos nie tylko jako samorządowiec, ale i nauczyciel, wykładowca akademicki – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

– Za dwa dni powinny zacząć się zapisy na szczepienia przez kadrę pedagogiczną. A na początku tygodnia usłyszeliśmy, że nauczyciele wracają do szkół wraz z uczniami klas 1-3. Zaś minister Dworczyk z lekkością oświadczył, że szczepienia nauczycieli przesuną się… na 2 kwartał roku, wtedy, gdy… odbywają się egzaminy maturalne i egzaminy dla ośmioklasistów. A to oznacza, że przyjdą niezaszczepieni narażać zdrowie swoje i dzieci. A obietnica była, że będą zaszczepieni w pierwszym kwartale 2021 r – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button