ŁÓDŹ

Łódź. Posadzono 300 młodych drzew

Uczczono zwycięstwo łódzkiego Dębu Fabrykant

Posadzono 300 dębów, aby uczcić zwycięstwo łódzkiego Dębu Fabrykant w konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Nasadzenia dębów w Lesie łagiewnickim to kontynuacja prac związanych ze zwiększaniem drzewostanu lasów miejskich w Łodzi. Dzięki współpracy miasta z Klubem Gaja, Leśnictwem Miejskim, Kołem Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego O/Łódź PTTK i International Tree Foundation posadzono 300 młodych dębów.

Drzewa te są uzupełnieniem istniejącej już uprawy. Nowe nasadzenia pojawiły się w okolicy ulicy Kasztelańskiej, blisko żółtego szlaku po Lesie Łagiewnickim. Do nasadzeń wybrano dęby aby uczcić zwycięstwo łódzkiego dębu „Fabrykant” w konkursie na Europejskie Drzewo Roku.

To kolejna tak duża akcja sadzenia drzew w naszym mieście w tym miesiącu. Przypomnijmy, że na początku kwietnia pracownicy jednej z firm rozpoczęli nasadzenia 35 tys. młodych sosen, które utworzą Las Ros… o powierzchni ponad 4,4 ha.

Urząd Miasta Łodzi, w ramach „Strategii Rozwoju Miasta Łodzi 2030+” chce do 2030 r. zalesić 160 ha gruntów rolnych. Obecnie łódzkie lasy komunalne zajmują obszar ponad 1500 ha, z czego aż 1200 ha to Las Łagiewnicki (będący największym w Europie kompleksem leśnym w granicach administracyjnych miasta).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button