ŁÓDŹ

Łódź. Ławki dla matek karmiących [MAPA]

Łódzkie sprawy

Wakacyjne miesiące sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz i długim spacerom po miejskich parkach.

Z myślą o rodzicach coraz więcej z nich wyposażonych jest nie tylko w place zabaw dla dzieci, ale też w specjalne ławki do karmienia i przewijania.

Poczucie intymności i wygoda – tego szukają kobiety chcące nakarmić swoje maleństwo poza domem. Rozwiązaniem są ławki dla karmiących matek, które zaczęły pojawiać się w Łodzi, m.in. dzięki projektom zgłaszanym przez mieszkańców do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś jest ich już 13 – znajdują się zarówno w dużych parkach (np. na Zdrowiu, w Podolskim czy Poniatowskiego), jak i w małych (w Osiedlowym nad Nerem czy Widzewskiej Górce), a nawet na placu zabaw przy ul. Tatarczanej.

Ławka dla matek karmiących w Łodzi (fot. UMŁ)

Jak wyglądają ławki dla karmiących matek?

Każda taka ławka to drewniana konstrukcja z wygodnym, zapewniającym intymność siedziskiem, zabezpieczonym niewielkim daszkiem przed deszczem oraz delikatnymi, ażurowymi ściankami bocznymi przed wzrokiem ciekawskich. Dodatkowo ławka wyposażona jest w przewijak, umieszczony na takiej wysokości, by rodzice nie musieli nadmiernie się schylać i nadwyrężać kręgosłupa. To przytulny kącik pomagający skupić się na dziecku i zapewniający nieco prywatności w gwarnym, pełnym ludzi parku.

Chociaż specjalne ławki do karmienia to duże ułatwienie, pamiętajmy, że karmienie piersią jest zupełnie naturalną sprawą, która nie powinna nikogo dziwić w miejskiej przestrzeni.

– Oczywiście mamy mogą także korzystać ze wszystkich innych, zwykłych ławek, o ile uznają to za komfortowe – przypomina Iwona Safjanowska, zastępczyni dyrektora MOSiR.

Łódź. Ławki dla matek karmiących. MAPA (fot. UMŁ)

Gdzie są ławki dla matek karmiących w Łodzi?

  1. Park Podolski – 3 sztuki
  2. Park Poniatowskiego – 1 sztuka
  3. Park Widzewska Górka – 1 sztuka
  4. Park Źródła Olechówki – 1 sztuka
  5. Park im. Mickiewicza – 2 sztuki
  6. Park im. Piłsudskiego (park na Zdrowiu) – 1 sztuka
  7. Park im. Wł. Reymonta – 1 sztuka
  8. Park Sielanka – 1 sztuka
  9. Park Osiedlowy Nad Nerem – 1 sztuka
  10. Plac zabaw przy ul. Tatarczanej – 1 sztuka

(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button