ŁÓDŹ

Łódź. Dzięki in vitro na świat przyszło już 402 dzieci

Łódzkie sprawy

Dzięki programowi in vitro w Łodzi urodziło się aż 402 maluchów.

W styczniu 2023 r. rozpocznie się nabór dla kolejnych par z Łodzi, które chcą uzyskać dofinansowanie z budżetu miasta na procedurę in vitro.

Łódź od 2016 r. realizuje projekt dofinansowania procedury in vitro dla par. Dzięki niemu do dziś urodziło się aż 402 dzieci, w tym 18 par bliźniąt.

Udział w programie pozwala na otrzymanie dofinansowania do 5000 zł do jednej procedury medycznej. Każda z par zaś może starać się o takie wsparcie aż trzy razy. Rocznie – licząc od 2016 r. – miasto ze swojego budżetu przeznacza na ten cel 1 mln zł.

Program In Vitro – zasady

Do programu mogą zgłaszać się pary będące w związku małżeńskim lub partnerskim. Panie nie mogą zaś przekroczyć 40. roku życia (w wyjątkowych, uzasadnionych medycznie przypadkach: 42 lat). Ponadto pary, które starają się o kwalifikację do programu, muszą mieszkać w Łodzi oraz rozliczać się z podatków w łódzkim Urzędzie Skarbowym (co najmniej przez 3 poprzednie miesiące).

Miasto wybrało dwóch realizatorów programu, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie procedur medycznych do 2025 r. Są to Gameta Szpital oraz Salve Medica. Nabór na kolejny rok rozpocznie się w styczniu 2023 r. Z procedury będzie mogło skorzystać ok. 200 kolejnych par.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button