PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Lista powołanych piłkarzy z klubów zagranicznych na wrześniowe mecze reprezentacji Polski

Piłkarska reprezentacja Polski

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał reprezentację Polski z klubów zagranicznych.

W ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA we wrześniu kadrowicze zagrają z Holandią (4 września, godz. 20:45, Amsterdam) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września, godz. 20:45, Zenica).

Jest też lista rezerwowa utworzona w związku z pandemią Covid-19.

Powołania zawodników z polskiej ligi zostaną przedstawione 24 sierpnia.

Kadra powołana na mecze z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Lista rezerwowa – Buksa, D. Szymański, Cionek i Żurkowski.

Powołania zagraniczne na mecze z Estonią i Rosją U-21

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie oraz mecze kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Biało-czerwoni zmierzą się z Estonią (4 września, 18:00, Parnu) oraz Rosją (8 września, 18:00, Łódź).

Lista powołanych zawodników:

Mateusz Bogusz (Leeds United FC)

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain)

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919)

Kamil Grabara (Liverpool FC)

Jakub Kiwior (MSK Żilina)

Patryk Klimala (Celtic FC)

Radosław Majecki (AS Monaco)

Przemysław Płacheta (Norwich City FC)

U-19: Powołania zagraniczne na mecze z Niemcami i Czechami

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Jacek Magiera ogłosił listę zawodników z klubów zagranicznych, powołanych na zgrupowanie i towarzyskie mecze. Biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami (3 września, 18:00, Kalisz) oraz Czechami (7 września, 17:00, Brzeg).

Lista powołanych zawodników:

Łukasz Bejger (Manchester United)

Hubert Idasiak (SSC Napoli)

Jakub Iskra (SPAL 2013)

Jakub Ojrzyński (Liverpool FC)

Patryk Peda (SPAL 2013)

Nicola Zalewski (AS Roma)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button