KOSZYKÓWKA

Liga Mistrzów FIBA: wygrana Arged BM Stali. FIBA Europe Cup: trzecie zwycięstwo Legii

Koszykarskie rozgrywki

Stołeczni koszykarze stanęli na wysokości zadania.

W starciu wielkich sportowych marek pokazali swoją wyższość pokonując FC Porto 71:61. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pozostają niepokonani w fazie grupowej FIBA Europe Cup i plasują się na pozycji lidera tabeli grupy H.

Początek meczu należał jednak do gości. Popularne „Smoki”, jak zwykło się nazywać FC Porto, zaczęły spotkanie z dużą pewnością siebie obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Legioniści szybko zniwelowali niewielką stratę i toczyli wyrównany bój z rywalem. Po udanym wejściu pod kosz Muhammada-Ali Abdura-Rahkmana Legia prowadziła 13:9, a pierwszą kwartę wygrała 19:14. Portugalczycy postawili na szczelną obronę i zaczęli lepiej drugą część starcia. To poskutkowało problemami warszawian ze zdobywaniem punktów. FC Porto szło za ciosem i na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy prowadziło 30:25, a na półmetku spotkania mieli cztery „oczka” zaliczki (33:29).

Czas w szatni lepiej wykorzystali Zieloni Kanonierzy, którzy mocno zaczęli trzecią kwartę. Z dystansu trafiał Dariusz Wyka, skuteczny był Raymond Cowels, a kolejne asysty rozdawał Strahinja Jovanović. Wszystkie te czynniki sprawiły, że to gospodarze odzyskali prowadzenie w spotkaniu i przed decydującą kwartą meczu wygrywali 52:49. Rezultat bliski remisu zwiastował niemałe emocje, ale legioniści nie zamierzali do samego końca drżeć o pozytywny wynik spotkania. Na cztery minuty przed końcową syreną tablica wyników wskazywała prowadzenie gospodarzy różnica 9 punktów. Na parkiecie brylowali Grzegorz Kulka, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman i Dariusz Wyka. Komplet kibiców zgromadzonych w hali OSiR Bemowo oklaskiwał kolejne udane akcje Zielonych Kanonierów, którzy nie pozwolili rywalom na więcej. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zwyciężyli 71:61 i tym samym odnieśli trzeci triumf w grupie H FIBA Europe Cup.

Przed warszawskim zespołem sobotnia potyczka wyjazdowa z Astorią Bydgoszcz w ramach Energa Basket Ligi, a już w środę, 3 listopada stołeczna drużyna wróci do rywalizacji w europejskich pucharach – tym razem Legia podejmie na własnym boisku CSM CSU Oradeę, którą w pierwszym meczu pokonała 76:66.

„FC Porto to trudny przeciwnik, mieliśmy sporo problemów z tym rywalem, co pokazała szczególnie druga kwarta spotkania. Na szczęście po przerwie zagraliśmy agresywniej, skuteczniej i to zaowocowało korzystnym wynikiem. Koncentracja do samego końca i konsekwencja w działaniu – to przyniosło nam trzeci triumf w fazie grupowej, który nas niezmiernie cieszy” – powiedział po meczu z FC Porto Grzegorz Kulka.

Legia Warszawa – FC Porto 71:61 (19:14, 10:19, 23:16, 19:12)

20.10. – Legia pokonuje wicemistrza Węgier i zostaje liderem grupy H europejskich pucharów

W meczu drugiej kolejki grupy H rozgrywek FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa pokonali w bardzo dobrym stylu zespół wicemistrza Węgier, Szolnoki Olajbanyasz, 83:66. Zwycięstwo stołecznej ekipy sprawiło, że aktualnie znajdują się na pozycji lidera wspomnianej grupy H.

Legia Warszawa – Szolnoki Olajbanyasz 83:66 (27:20, 29:16, 13:17, 14:13)

13.10. – Świetna inauguracja europejskich pucharów w wykonaniu koszykarzy Legii

W pierwszej kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe CSM CSU Oradeę, która w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w tych rozgrywkach. Liderem punktowym stołecznej ekipy był Lukasz Koszarek, kapitan zespołu.

CSM CSU Oradea – Legia Warszawa 66:76 (13:15, 15:22, 12:21, 26:18)

Inne wyniki FIBA Europe Cup – faza grupowa

Trefl Sopot – Hapoel Eilat 85:88 (18:24, 23:24, 21:24, 23:16)

Trefl Sopot – Rilski Sportist 90:81 (24:9, 19:30, 21:21, 26:21)

Basket Kijów – Trefl Sopot 69:68 (22:19, 18:16, 12:12, 17:21)

Liga Mistrzów

Historyczne, pierwsze zwycięstwo Arged BM Stali w Koszykarskiej Lidze Mistrzów! Ostrowianie pokonali we własnej hali Hapoel Jerozolima 76:65.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Hapoel Jerozolima 76:65 (11:22, 23:14, 20:16, 22:13)

Pinar Karsiyaka – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:77 (14:24, 23:27, 17:7, 26:19)

Baxi Manresa – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:76 (24:20, 11:26, 22:16, 24:14)

Liga VTB

Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Niżny Nowogród 77:95 (16:33, 30:21, 15:19, 16:22)

BC Astana – Enea Zastal BC Zielona Góra 84:70 (27:18, 16:17, 26:13, 15:22)

Uniks Kazań – Enea Zastal BC Zielona Góra 92:63 (22:21, 25:18, 21:11, 24:13)

CSKA Moskwa – Enea Zastal BC Zielona Góra 105:71 (23:18, 23:19, 26:20, 33:14)

Europuchar

Drużyna Boulogne Metropolitans 92 pokonała WKS Śląsk Wrocław 86:83 w drugiej rundzie spotkań Europucharu.

Boulogne Metropolitans 92 – WKS Śląsk Wrocław 86:83 (28:24, 21:23, 18:22, 19:14)

WKS Śląsk Wrocław – Lietkabelis Poniewież 59:70 (14:19. 18:17, 17:14, 10:20)