POZNAŃ

Konin. Uszkodzili okna w przedszkolu. Sprawcami okazali się… 8 i 9-latek

Straty w wysokości 21500 zł

24 października Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał zgłoszenie o osobach mających wybijać szyby w jednym z konińskich przedszkoli.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Konina (woj. wielkopolskie) w wieku….8 i 9 lat. Straty przedszkola oszacowano na 21500zł.

Do niecodziennego zatrzymania doszło 24 października w godzinach popołudniowych. Do Oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o osobach mających wybijać szyby w jednym z konińskich przedszkoli. I nie było by się nic w tym dziwnego prócz faktu, że sprawcami zniszczenia mienia okazali się chłopcy w wieku 8 i 9 lat.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji zastali sprawców niszczenia mienia na gorącym uczynku. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu byli to dwaj chłopcy w wieku 8 i 9 lat. Młodych „mężczyzn” przewieziono na Komendę Miejską Policji, gdzie w obecności rodziców starali się wyjaśnić skąd w ich głowach zrodził się taki pomysł, aby wybić szyby w budynku przedszkola.

Z relacji chłopców wynika, że rzucali kostką brukową w okna przedszkola, a gdy jedna szyba się zbiła, postanowili sprawdzić wytrzymałość reszty okien.

Jak sami powiedzieli, zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić. Bardzo żałują swojego czynu.

Sprawa swój finał znajdzie z Sądzie Rodzinnym, który posiada szereg możliwości jej zakończenia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button