PIŁKA NOŻNA

Liga Mistrzów EAFF 2021. Historyczny sukces Legii Warszawa Amp Futbol

EAFF Champions League 2021

Ampfutboliści Legii Warszawa zajęli drugie miejsce w Lidze Mistrzów EAFF.

To historyczne osiągnięcie w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Łastowski.

Tegoroczny turniej z udziałem pięciu najlepszych drużyn Europy odbywał się w Turcji. Legioniści zajęli druga lokatę w fazie grupowej z bilansem 2 zwycięstwa – remis – porażka i awansowali do finału, w którym rywalem był faworyt rozgrywek, turecki Sahinbey Bld Ampute Takimi. Drugie miejsce to największy sukces w historii klubowego ampfutbolu w Polsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano najskuteczniejszego zawodnika stołecznego klubu Bartosza Łastowskiego.

– Jestem bardzo dumny z drużyny. Wciąż buzują we mnie duże emocje i jestem bardzo szczęśliwy, że spełniamy swoje marzenia. Zrealizowaliśmy założenia na ten turniej i wyszliśmy z bardzo dobrym nastawieniem na finał. Graliśmy o wszystko i postawiliśmy trudne warunki w pełni profesjonalnej tureckiej drużynie. Na pewno zwiększymy jeszcze potencjał wśród naszych zawodników i organizacji – mówi trener Mateusz Szczepaniak.

– To duży sukces. Pokazaliśmy charakter – jeszcze nigdy nie graliśmy pięciu meczów w trzy dni – i w dobrym stylu zdobyliśmy srebrny medal. Nabyliśmy również bezcenne doświadczenie, które pomoże nam w przyszłości, bo w następnym roku to my będziemy chcieli sięgnąć po tytuł. Dla mnie to pierwszy kontakt z europejskim ampfutbolem w wydaniu klubowym na tym poziomie, co zawdzięczam całej drużynie i sztabowi Legii. Statuetkę na pewno zachowam w specjalnej gablocie – mówi najlepszy zawodnik Ligi Mistrzów EAFF 2021 Bartosz Łastowski.

Sekcja ampfutbolu Legii Warszawa została utworzona w lutym 2019 roku. Trenerem i opiekunem sekcji jest Mateusz Szczepaniak. W czerwcu 2019 roku legioniści w swoim debiutanckim starcie w Lidze Mistrzów zajęli trzecie miejsce. Stołeczni zawodnicy są również aktualnymi Mistrzami Polski.

Liga Mistrzów EAFF 2021, Gaziantep (Turcja)

Wyniki meczów w fazie grupowej:

Sahinbey Bld Ampute Takimi – Legia Warszawa 4:1 (1:0)
Karabach Agdam – Legia Warszawa 0:5 (0:2)
Legia Warszawa – AFC Tbilisi 4:0 (4:0)
Legia Warszawa – Vicenza Calcio 1:1 (1:0)

Finał:

Sahinbey Bld Ampute Takimi – Legia Warszawa 3:1 (2:1)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button