EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Legia Warszawa trenuje w Dubaju. Polsko-kolumbijska rodzina kibicuje Mistrzom Polski

Zgrupowanie Mistrzów Polski w Dubaju

Zgrupowania Legii Warszawa w Dubaju odbywa się w dniach 6 – 22 stycznia 2021 roku.

Zaplanowane zgrupowanie odbywa się w kompleksie Jebel Ali Beach Hotel, który jest wyposażony w profesjonalną infrastrukturę sportową i pozwoli na kompleksowe przygotowanie zawodników do nadchodzącej rundy.

– Kibice tęsknią za swoimi bohaterami z boiska i wspólnie przeżywanymi emocjami. Legia Warszawa zaprasza do obserwowania wyjątkowego zgrupowania legionistów, które pierwszy raz odbędzie się w Dubaju. Zaprezentujemy unikalne, zakulisowe materiały, a kibice będą czuć, jakby byli na miejscu razem z Arturem Borucem i pozostałymi zawodnikami, mimo że Warszawę i Dubaj dzieli aż 6,5 tysiąca kilometrów – mówi dyrektor komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza.

W środę, 6 stycznia o 21:00 czasu lokalnego zawodnicy Legii Warszawa wylądowali na międzynarodowym lotnisku w Dubaju i udali się do pięciogwiazdkowego kompleksu Jemel Ali Beach Hotel, który będzie bazą zespołu podczas 16-dniowego zgrupowania.

W trakcie obozu planowe są dwie sesje treningowe dzienne. Boisko treningowe na wyłączność zostało przeznaczone do dyspozycji legionistów. Pierwsze zajęcia zespołu Czesława Michniewicza w czwartek rozpoczęły się o 10:00, kolejny trening jest o 17:00 czasu lokalnego.

Aktualny plan sparingów:

9.01 – Liwa FC (druga liga ZEA; Jebel Ali)
15.01, godz. 14:00 – FC Emirates Club (pierwsza liga ZEA; Al Shabab Stadium)
18.01, godz. 14:00 – Dynamo Kijów (wicemistrz Ukrainy, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA; Sevens Stadium)
21.01 – FK Krasnodar (trzeci zespół rosyjskiej Premier Ligi, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA; Jebel Ali)

Czwartek był drugim dniem treningów zespołu trenera Czesława Michniewicza na zgrupowaniu w Dubaju. O 10:00 czasu lokalnego miały miejsce zajęcia przede wszystkim na siłowni, a o godz. 16:00 zespół odbył intensywny trening biegowo-wytrzymałościowy.

W Dubaju przyszła polsko-kolumbijska rodzina kibicująca Legii Warszawa (fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com)

W piątek na placu drużyna zameldowała się jeszcze przed godziną 16:00. Zanim jeszcze rozpoczął się trening, drużyna została odwiedzona przez nietypowych gości – ojca i dwóch synów. Chłopcy urodzili się w Polsce, natomiast ich tata jest Kolumbijczykiem, który mieszkał w naszym kraju przez 12 lat. Pewnego razu koledzy namówili go by poszedł na mecz – i tak już został. Pasję przekazał rodzinie, z którą kilka dni temu przeprowadził się do Dubaju. Gdy tylko usłyszał, gdzie swoje treningi odbywają Wojskowi, po prostu nie mógł przepuścić takiej okazji. Cała trójka zrobiła sobie z zawodnikami pamiątkowe zdjęcie.

W sobotę Mistrzowie Polski rozegrają pierwszy mecz kontrolny podczas obozu. Rywalem legionistów o godz. 14:00 czasu polskiego będzie występująca w drugiej lidze ZEA Liwa FC.

Zgrupowanie Mistrzów Polski w Dubaju

Piłkarze Legii Warszawa do rundy wiosennej sezonu 2020/21 będą przygotowywać się w Dubaju. W trakcie zgrupowania zaplanowano pięć meczów kontrolnych.

Przygotowania do decydującej części sezonu drużyna rozpocznie 4 i 5 stycznia w Legia Training Center, gdzie odbędą się testy zawodników. W środę, 6 stycznia zespół wyleci do Dubaju na 16-dniowy obóz.

Bazą legionistów będzie Jebel Ali Beach Hotel położony nad Zatoką Perską, na południowy-zachód od centrum Dubaju. Na terenie kompleksu znajduje się rozwinięta infrastruktura sportowa, w tym pole golfowe, siłownia, strefa odnowy biologicznej, korty tenisowe oraz boiska piłkarskie. Jedno z nich będzie dedykowane na wyłączność legionistom.

W styczniu 2021 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju przebywać będzie więcej klasowych zespołów m.in. z Rosji, Ukrainy, czy Węgier. Destynacja ta ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe, jakość infrastruktury oraz bardzo dobre połączenia lotnicze, cieszyła się od kilku lat dużą popularnością wśród klubów europejskich, m.in. z Bundesligi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button