PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Kw. EHF EURO 2022. Mecz Polska – Holandia przełożony. Powodem restrykcyjne przepisy

EHF Mistrzostwa Europy

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przełożyła na inny termin mecz kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn Polska – Holandia.

Spotkanie pierwotnie zostało zaplanowane na 8 listopada br. w Płocku.

„Jako główny powód podano restrykcyjne przepisy dotyczące pandemii COVID-19 wydane przez władze Holandii, które obecnie obowiązują. Reprezentacja Holandii po powrocie musiałaby przejść surową kwarantannę. Ze swej strony federacja holenderska pracowała nad ograniczeniem tego prawa, a nawet stworzeniem precedensu, ale ostatecznie te działania się nie powiodły.

EHF jednocześnie przypomina swoje stanowisko wypracowane przed tym sezonem odnośnie kwalifikacji EHF EURO 2022. Żadna drużyna narodowa nie może być zmuszana do ścisłej kwarantanny – ani przed, ani po meczu. Uznano to po prostu za niewykonalne na tym poziomie rozgrywek, a jednocześnie mocno rzutowałoby to na sytuację zawodników w odniesieniu do klubów.

EHF jest w pełni świadoma, że ​​przełożenie tej gry stwarza bardzo negatywną sytuację. Jednak w danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję.

Przy ścisłej współpracy z obiema federacjami, Polski i Holandii, zostanie uzgodniony nowy termin tego spotkania.” – czytamy na ZPRP.

05.11.2020 r. Polacy zagrają mecz kwalifikacyjny do ME 2022  z Celje w Słowenii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button