MOTOSPORT

Kuba Przygoński trzeci na trzecim etapie Rajdu Kazachstanu. Problemy z autem

Rajd Kazachstanu 2019

Trzy godziny i siedemnaście minut potrzebowali Kuba Przygoński i Timo Gottschalk na pokonanie 327 km trzeciego odcinka Rajdu Kazachstanu.

Załoga ORLEN Team ostatecznie zameldowała się na mecie na trzecim miejscu i taką też pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej na półmetku zawodów.

Przygoński i Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally) w środę rywalizowali na trasie ze zmiennymi warunkami do jazdy. Początek oesu wymagał wysokich umiejętności technicznych, podczas gdy ostatnie 100 km pozwalało rozwinąć dużą prędkość. Podczas trzeciego etapu rajdu załoga ORLEN Team zmagała się z niewielkimi problemami ze sterownością samochodu, które będzie chciała wyeliminować przed dzisiejszym startem.

– Zaczynaliśmy od jazdy po dość miękkich wydmach, a potem wjechaliśmy na piaskową, techniczną drogę. W późniejszym etapie trafiliśmy na krętą trasę, a ostatnie sto kilometrów było bardzo szybkie. Nasze tempo w pierwszej części nie było zbyt dobre. Samochód był podsterowny i będziemy musieli przeanalizować z inżynierami, jak zmienić jego ustawienia. Mamy dobrą prędkość na szybkich partiach trasy, a tracimy trochę w warunkach które wymagają wolniejszej jazdy. Mieliśmy też dzisiaj jedną przebitą oponę, ale wymieniliśmy ją w 1.20 min. Ostatecznie jesteśmy zadowoleni z całego trzeciego odcinka, na którym Timo dobrze nawigował – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Zwycięzcą trzeciego etapu został Nasser Al-Attiyah za kierownicą Toyoty Hillux. Katarski kierowca pokonał trasę w czasie 3:09:11. Drugi linię mety minął Bernhard Ten Brinke (również Toyota Hillux) ze stratą 3.36 min. Dzięki dobremu występowi, Belg przesunął się w klasyfikacji generalnej Rajdu Kazachstanu na drugą lokatę, z przewagą zaledwie 27 s nad załogą ORLEN Team. Podczas czwartkowego etapu zawodnicy pokonają długi odcinek specjalny, liczący niemal 400 km.

Rajd Kazachstanu 2019 – Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (fot. org.)

Klasyfikacja generalna po 3. etapie Rajdu Kazachstanu:

1

Nasser Al-Attiyah

Toyota Hilux Overdrive

9:15:28

Mathieu Baumel 

 

2

Bernhard Ten Brinke

Toyota Hilux Overdrive

9:27:23

Tom Colsoul

 

3

Jakub Przygonski

MINI John Cooper Works Rally

9:27:50

Timo Gottschalk

 

4

  Stephane Peterhansel

MINI John Cooper Works Rally

9:55:26

Andrea Peterhansel

 

5

Miroslav Zapletal 

H3 Evo VIII

10:21:05

Marek Sykora

 

6

Denis Krotov

MINI John Cooper Works Rally

10:28:28

Dmytro Tsyro

 

7

Dmitry Sotnikow

Kamaz 43509

10:53:54

Ruslan Ahmadiew 

 

8

Andrey Czerednikow

Ford F-150 Evo

11:13:44

Ignat Falkow

 

9

Jose Luis Pena Cambo

Polaris RZR 1000

13:38:38

Rafael Tornabell

 

10

Jewgienij Sukhovenko

GAZelle Next

14:31:02

Kirill Chapaev

 
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button