MOTOSPORT

Kuba Przygoński awansował na 2. miejsce w Rajdzie Kazachstanu. Wyścig na trzech kołach

Rajd Kazachstanu 2019

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zameldowali się na mecie drugiego, najdłuższego odcinka Rajdu Kazachstanu z trzecim czasem.

Dla załogi ORLEN Team oznacza to awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Tak dobry wynik udało się osiągnąć dzięki decyzji o kontynuowaniu jazdy po utracie jednej z opon tuż przed metą.

Przygoński i Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally) przystępowali do wtorkowej rywalizacji z trzeciej pozycji. Zawodnicy mieli tego dnia do pokonania 414,22 km wymagającej, różnorodnej trasy odcinka specjalnego. Załoga ORLEN Team świetnie spisywała się w pierwszej części oesu, walcząc ze startującymi przed nią – Nasserem Al-Attiyahem i Yazeedem Al-Rajhim (obaj Toyota Hillux). 10 km przed metą w samochodzie Przygońskiego i Gottschalka wybuchła opona. Załoga ORLEN Team postanowiła dokończyć etap na trzech kołach.

– Dzisiejszy odcinek był mocno zróżnicowany. Po bardzo technicznym początku pojawiło się trochę wydm, na których dogoniliśmy Yazeeda i Nassera. 10 km przed metą nasza opona niespodziewanie eksplodowała i rozerwała poszycie samochodu. Jak coś takiego zdarza się przy 160 km/h, to słychać wielki huk, a opona po prostu się rozpada. Na szczęście nic nam się nie stało, więc zdecydowaliśmy, że dojedziemy do mety na trzech kołach – powiedział Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Podobnie jak w pierwszym etapie, we wtorek zwyciężył lider rajdu Nasser Al-Attiyah. Drugi czas ze stratą 1.56 min osiągnął Bernhard Ten Brinke za kierownicą Toyoty Hillux. Przygoński i Gottschalk wyprzedzili w klasyfikacji generalnej Rajdu Kazachstanu Yazeeda Al-Rajhi’ego, który wtorkowy etap zakończył z piątym czasem. Załoga ORLEN Team traci do lidera 4.32 min. W ramach trzeciego odcinka specjalnego, zawodnicy przejadą 327,5 km.

Klasyfikacja generalna po 2. etapie Rajdu Kazachstanu:

X1

Nasser Al-Attiyah

Toyota Hilux Overdrive

6:06:17

Mathieu Baumel 

 

2

Jakub Przygonski

MINI John Cooper Works Rally

6:10:49

Timo Gottschalk

 

3

Yazeed Al-Rajhi 

Toyota Hilux Overdrive

6:12:58

Dirk Von Zitzewitz

 

4

Bernhard Ten Brinke

Toyota Hilux Overdrive

6:14:36

Tom Colsoul

 

5

  Stephane Peterhansel

MINI John Cooper Works Rally

6:34:54

Andrea Peterhansel

 

6

Miroslav Zapletal 

H3 Evo VIII

6:47:29

Marek Sykora

 

7

Denis Krotov

MINI John Cooper Works Rally

6:47:57

Dmytro Tsyro

 

8

Dmitry Sotnikow

Kamaz 43509

7:20:51

Ruslan Ahmadiew 

 

9

Andrey Czerednikow

Ford F-150 Evo

7:23:51

Ignat Falkow

 

10

Władimir Wasiliew

BMW X-Raid Mini All 4 Racing

7:28:37

Konstantin Żilcow

 

(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button