HOKEJREPREZENTACJA

Kowno. Inauguracja Baltic Challenge Cup. Zwycięstwo hokejowej reprezentacji Polski

Hokejowy świat

W czwartek, 10 listopada w litewskim Kownie rozpoczął się turniej o Puchar Bałtycki.

W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni pokonali gospodarzy 4:2. W piątek rywalem reprezentacji Polski będzie Łotwa B. Mecz rozpocznie się o godz. 14:30 i będzie transmitowany na kanale Polski Hokej w serwisie YT.

Na lodowisku w Kownie podopieczni Roberta Kalabera dominowali w pierwszej tercji. Nasza drużyna objęła prowadzenie już w 7. minucie. Alan Łyszczarczyk precyzyjnie przymierzył i po chwili litewski bramkarz wyciągał krążek z bramki. W 8. minucie wynik podwyższył Filip Starzyński, który otrzymał wcześniej bardzo dobre podanie od kapitana Macieja Urbanowicza. Druga tercja także dobrze rozpoczęła się dla naszego zespołu, Bartłomiej Jeziorski wykorzystał to, że miał sporo swobody pod bramką rywali. Druga tercja należała jednak do Litwinów, którzy wygrali tę odsłonę 2:1. W ostatnich sekundach przy stanie 3:2 dla Polaków miejscowi wycofali bramkarza i Paweł Zygmunt skierował krążek do pustej bramki.

W piątek, w Narodowe Święto Niepodległości, rywalem Polaków będzie Łotwa B, która w czwartek przegrała z Estonią 1:2. W sobotę na zakończenie zmagań w Baltic Challenge Cup nasza drużyna zmierzy się z Estonią.

Turniej w Kownie jest jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Turniej Baltic Challenge Cup, Kowno, Litwa

Litwa – Polska 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Grinius 27, Kaleinikovas 38 – Łyszczarczyk 7, Starzyński 8, Jeziorski 22, Zygmunt 60

Polska: Miarka – Jaśkiewicz, Kamienieu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt – Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski – Bizacki, Paszek; Sołtys, Krzemień, Paś – Biłas, Michałowski; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński. Trener: Kalaber

Wyniki

Czwartek, 10 listopada

Estonia – Łotwa 2:1

Litwa – Polska 2:4

Terminarz kolejnych spotkań

Piątek, 11 listopada

Łotwa – Polska, godz. 14:30

Litwa – Estonia, godz. 18:00

Sobota, 12 listopada

Polska – Estonia, godz. 11:30

Łotwa – Litwa, godz. 15:00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button