KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

EuroBasket 2025. Koszykarska reprezentacja Polski pokonała Szwajcarię

Prekwalifikacje do ME 2025

Reprezentacja Polski pokonała Szwajcarię 79:64 w meczu prekwalifikacji do EuroBasketu 2025, który był rozegrany w Lublinie.

Zespół trenera Igora Milicicia wygrał 79:64.

Igor Milicić (trener reprezentacji Polski):

„Bardzo się cieszymy, że przy pełnej hali w Lublinie wygraliśmy ten mecz. Zawodnicy przez 40 minut zagrali z koncentracją i intensywnością. W pewnym momencie nasz atak nie wyglądał dobrze, ale w obronie praktycznie przez cały czas był przyzwoity poziom intensywności. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Nie możemy nikogo lekceważyć, to było widać podczas dzisiejszego meczu. Młodzież dostała szansę, doświadczeni prowadzili drużynę. Tylko się cieszyć.

Na pewno każda minuta dla debiutantów jest cenna dla nich. Muszą dostosować się jakością i intensywnością do tego, co chcemy grać. Liczymy, że ich dzisiejsze minuty dadzą sporo jakości w przyszłości.”

Michał Sokołowski (zawodnik reprezentacji Polski):

„Chcielibyśmy podziękować kibicom za liczną obecność i wspieranie nas. To pierwszy mecz po EuroBaskecie, więc to było szczególnie ważne. Cieszy nas wygrana. Mamy swoje problemy, ale szybko je rozwiążemy. Szwajcaria pokazała nam, że nie będzie to łatwy mecz. Musimy poprawić naszą koncentrację, żeby nie uciekła nawet na chwilę.”

Biało-czerwoni koszykarze kolejne spotkanie mają zaplanowane 13 listopada o godz. 20:00 zagra w Zagrzebiu z Chorwacją.

Polska – Szwajcaria 79:64 (17:15, 15:22, 27:8, 20:19)

Polska: Balcerowski 13, Sokołowski 13, Ł. Kolenda 10, Michalak 9, Garbacz 8, Zyskowski 8, Olejniczak 6, Dziewa 4, Pluta 3, Nizioł 3, Sz. Wójcik 2, M. Kolenda 0

Szwajcaria: Kovac 16, Dubas 11, Fofana 8, Gravet 8, Nzege 7, Solca 5, Burrell 5, Anabir 2, Kubler 2, Martin 0