Znamy finalistów Pucharu Polski. Jan Wójcik wygrał Konkurs Wsadów. Martins Laksa najlepszy w Konkursie Rzutów

Puchar Polski w koszykówce

Enea Zastal BC Zielona Góra w finale Pucharu Polski w Lublinie.

W półfinale drużyna trenera Żana Tabaka pokonała Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:79.

Najlepszym graczem Enea Zastalu był Iffe Lundberg z 29 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami. Po 13 punktów dla Arged BMSlam Stali zdobyli Jakub Garbacz, James Florence i Taurean Green.

Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Finał dla PGE Spójni. Stargardzianie pokonali w półfinałowym spotkaniu w Hali Globus w Lublinie Trefla Sopot 84:73.

Najlepszym zawodnikiem PGE Spójni był Raymond Cowels z 20 punktami i 4 asystami. Dla Trefla 15 punktów rzucił Łukasz Kolenda.

Wielki finał Pucharu Polski Enea Zastal BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard już w niedzielę o godz. 17:00 w hali Globus w Lublinie.

Konkurs Wsadów. Jan Wójcik (fot. Andrzej Romański/Energa Basket Liga)

Konkurs Wsadów

Jan Wójcik z WKS Śląska Wrocław wygrał Konkurs Wsadów podczas Turnieju Finałowego Pucharu Polski w Lublinie.