POLSKA

Zakopane: ataki na policjantów, spłonął samochód. Czy otwarcie stoków i hoteli to był dobry pomysł?

W Zakopanem trwa zabawa na całego...

Kolejną noc małopolscy policjanci zmagali się, aby przywrócić porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach w Zakopanem.

Odnotowano 137 interwencji głównie wobec nietrzeźwych, wulgarnych i agresywnych osób. Zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty z atak na policjantów.

Sobotnia noc na Krupówkach (fot. policja)

Po zakończeniu sobotniego konkursu w skokach narciarskich, który zakończył się bez wydarzeń popołudniu na Krupówkach zgromadziło się kilka tysięcy osób. Policjanci od początku podawali komunikaty głosowe apelując o zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Do zimowej stolicy Polski mogło przyjechać ok. 20 tys. osób.

Patrole na Krupówkach podejmowały interwencje wobec nietrzeźwych i agresywnych osób. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. Przywracacie porządku na Krupówkach trwało do wczesnych godzin porannych.

Zatrzymano dwie agresywne osoby, które zaatakowały i znieważyły policjantów. Kolejne cztery osoby w obawie przed ich wychłodzeniem zatrzymano do wytrzeźwienia.

Do 8 rano funkcjonariusze podjęli 137 interwencji. Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe, bójki i awantury w pensjonatach, spłonął również samochód na obrzeżach Zakopanego.

Ratowano młodego człowieka, który zawisł na ogrodzeniu nie mogąc się uwolnić oraz zatrzymano kolejną osobę z narkotykami.

Łącznie odnotowano 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. 45 osób zostało ukaranych mandatem karnym, a w sprawie 20 osób skierujemy sprawy do sadu w sprawach o wykroczenia.

Niezrozumiała i prowokująca wobec policjantów postawa młodych wulgarnych i nietrzeźwych ludzi bulwersuje wielu zakopiańczyków, którzy oczekują od tatrzańskich policjantów stanowczych działań. Policja będzie reagować na wszystkie zgłoszenia stanowczo!

Dziwne zachowanie jednego z policjantów


– Co do ataków na policjantów to dokładnie nie znamy szczegółów. Zapewne były to groźby wobec funkcjonariuszy, którzy ich kontrolowali. Z Krakowa wysłano dodatkowe jednostki prewencyjne.
Nie znamy jeszcze szczegółowych informacji dot. otwartych klubów czy restauracji. Wkrótce dowiemy się czy w tych miejscach zachowywano reżim sanitarny. Mimo to dajemy radę wobec najazdu turystów do Zakopanego – usłyszeliśmy od Zespołu Prasowego KWP w Krakowie.

Czy otwarcie stoków i hoteli to był dobry pomysł? – Ciężko stwierdzić. Są osoby, które przestrzegają zaleceń i są takie, które tym nie przejmują się. Przy takim nieodpowiedzialnym zachowaniu ludzi będzie możliwy powrót zaostrzeń rygorów w Polsce – dodano.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button