POLSKAŚWIAT

Koronawirus. Milion zarażonych osób na świecie przekroczony. W Polsce 3149 zakażonych

Ponad 53 tys. osób zmarło na świecie

Koronawirusem zarażonych jest już ponad milion ludzi na całym świecie!

Dane te są podawane z oficjalnych laboratoriów, w których dokonywane są testy na obecność tego wirusa. Niewykrytych i niezdiagnozowanych jest dużo więcej.

Dokładnie (stan na 3 kwietnia 2020 roku, godz. 09:00) zakażonych COVID-19 jest 1 016 534 osób w 181 państwach, a 53 164 osób zmarło. Wyzdrowiało już prawie 212 tys.

W Stanach Zjednoczonych w ciągu doby zmarło ponad tysiąc osób. USA ma najwięcej na świecie przypadków zakażeń koronawirusem, tj. 245 tysięcy i zmarło tam już 6 tysięcy osób.

Najwięcej ofiar, ponad 14 tysięcy, jest we Włoszech, a ponad 10 tysięcy w Hiszpanii. We Francji liczba ofiar wzrosła w ostatnich godzinach do 5,5 tysiąca.

Koronawirus w Polsce

W Polsce w sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe, stan na 3 kwietnia, godz. 10:03).

Na 2692 zakażeń w Polsce było 461 przypadków, które dotyczyły pracowników ochrony zdrowia – to prawie 17 proc!

W naszym kraju przeprowadza się zbyt mało testów. W ciągu doby (2 kwietnia) wykonano ponad 5,3 tys. testów na koronawirusa.

W ciągu ostatniej doby odnotowano około 600 przypadków złamania kwarantanny. W tym czasie służby sprawdziły ponad 130 tysięcy osób poddanych przymusowej kwarantannie. W związku z tym policjanci zapowiadają zmiany w sposobie kontroli osób przebywających na kwarantannie. Patrole nie będą się już pojawiać regularnie, o ustalonych godzinach. Kontrole będą wyrywkowe, nawet po kilka razy dziennie.

Za naruszenie zasad kwarantanny, grożą wysokie kary. Policja informacje o złamaniu przymusowego odosobnienia przekazuje za każdym razem do powiatowych służb sanitarnych. Te mogą nałożyć karę grzywny od 5 do nawet 30 tysięcy złotych, z rygorem natychmiastowego wykonania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button