POLITYKAPOLSKA

Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa. Sromotna klęska PiS

Rzeszów

Konrad Fijołek został prezydentem Rzeszowa w pierwszej turze przedterminowych wyborów.

Oficjalne wyniki Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie:

  • Konrad Fijołek – 56,50% wyborców,
  • Ewa Leniart, kandydatka PiS – 23,63%,
  • Marcin Warchoł, kandydat wspierany przez T. Ferenca – 10,72%,
  • Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji – 9,15%.

Co oznacza, że Konrad Fijołek zdobył 45 059 głosów. Ewa Leniart zdobyła 18 831 głosów, Marcin Warchoł 8 546 głosów, a Grzegorz Braun 7 296 głosów. Frekwencja wyniosła 53,84%.

PiS rzucił wszystkie swoje atuty na Rzeszów tylko po to, by Ewa Leniart wygrała te wybory. Nie pomogły przyjazdy premiera Mateusza Morawieckiego czy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. To duży cios dla tej partii, bo woj. podkarpackie to bastion PiS-u!

Komentarze Koalicji Obywatelskiej i Lewicy:

– Zwycięstwo Konrada Fijołka w I turze wyborów to nie tylko wspaniały sukces kandydata, ale dobry zwiastun na przyszłość. PiS dostaje popisowe lanie w swoim bastionie. Widać, że Polacy mają tej władzy po prostu dosyć – Marcin Kierwiński.

– Nie pomógł przyjazd premiera ani prezesa. W stolicy Podkarpacia rządząca partia poniosła klęskę. Liderzy PiS i logo partii stało się obciążeniem w wyborach – Jan Grabiec.

– Samorządowiec z krwi i kości, który w dyskusji zawsze dodaje, że Rzeszów jest najważniejszy, został prezydentem owego miasta. Medal za pierwsze miejsce. Tym sposobem Rzeszów ma nowego gospodarza… a Polska nową nadzieję na drogę do dobrej przyszłość – PO.

– Wybory w Rzeszowie pokazują, że nawet olbrzymie środki, ściągnięcie wielu posłów do Rzeszowa nie jest w stanie sprawić, aby kandydatka antydemokratycznego PiS-u wygrała. Wygrał prospołeczny – Krzysztof Gawkowski.

– Wygrana już w pierwszej turze! To pokazuje, że PiS można pokonać, a Polska może być praworządna, otwarta, sprawiedliwa i solidarna. Gratulacje – Łukasz Kubiak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button