KONCERTYPOLITYKA

Koncert dla Niepodległej. Duda, Morawiecki, Kaczyński na PGE Narodowym [ZDJĘCIA]

Koncert dla Niepodległej

Koncert dla Niepodległej odbył się w sobotę na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Ponad 37 tysięcy słuchaczy na PGE Narodowym i miliony za pośrednictwem mediów wysłuchało Koncertu dla Niepodległej, na który przybyła także Para Prezydencka.
Prezes Rady Ministrów, Jarosław Kaczyński i wielu innych polityków uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Podczas uroczystości wykonano 28 utworów, będących częścią dziedzictwa muzycznego ostatnich stu lat. Na scenie wystąpiło 30 artystów oraz 8 zespołów.

To niezwykłe widowisko słowno-muzyczne, które poprzedziło okolicznościowe orędzie Prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, było koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Zabrzmiały utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym pod Monte Cassino, żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabrakło piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym – na dancingach i w dyskotekach.

Wystąpili m.in. Jan Pietrzak w utworze „Żeby Polska była Polską”. Krystyna Prońko, dzięki której w nowej aranżacji pojawiły się „Mury” Jacka Kaczmarskiego – jednego z najważniejszych artystów „solidarnościowej” rewolucji, Maryla Rodowicz, która wykonała największe przeboje gwiazd piosenki młodzieżowej lat 60. czy Natalia Sikora z piosenką napisaną w przeddzień wybuchu stanu wojennego.

Własne aranżacje znanych utworów przygotowali też Kamil Bednarek, Aleksandra Kurzak, Adam Bałdych, L.U.C., Muniek Staszczyk, Natalia Nykiel, Sebastian Karpiel Bułecka, Mateusz Ziółko, Jan Pietrzak, Milo Kurtis, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers. Na scenie zobaczyliśmy też m. in. Marka Piekarczyka, Michała Kowalonka, Andrzeja Lamperta, Olgę Szomańską, Kasię Moś, Stanisławę Celińską, Małą Armię Janosika, Sound’n’Grace, Tulię, zespół Mazowsze, Warszawskie Combo Taneczne, Warszawską Orkiestrę Sentymelntalną i zespół SBB.

W trakcie wydarzenia goście mieli możliwość wpisania się do pamiątkowej Księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Koncert zakończył Hymn Państwowy w wykonaniu wszystkich zaproszonych artystów, chórów i orkiestry, oraz kilkudziesięciotysięcznej widowni PGE Narodowego.
(własne, KP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button