KATOWICE

Kompletnie pijany „zaparkował” samochód na… wysepce ronda

Dąbrowa Górnicza

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 50-letni kierujący osobowym fordem, który chwilę wcześniej wjechał na wysepkę ronda.

Mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu przez świadków zdarzenia, którzy przekazali go w ręce policjantów. Za jazdę „na podwójnym gazie” dąbrowianinowi grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

27 grudnia mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiej komendy (Śląsk) odebrali zgłoszenie o kolizji na ulicy 11-go Listopada. Nie było to zwykłe zdarzenie drogowe.

Jak się okazało na miejscu, kierujący stracił panowanie nad swoim osobowym fordem i wjechał na wysepkę ronda. Świadkowie zdarzenia wyciągnęli 50-latka z samochodu i przekazali stróżom prawa. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało przeszło 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 50-latek został zatrzymany.

Nietrzeźwy „zaparkował” samochód na wysepce ronda (fot. policja)

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymane zostało także jego prawo jazdy.

Mieszkańcowi tego miasta oprócz utarty prawa jazdy będzie grozić kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca będzie musiał zapłacić 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button