POLSKA

Kolędy w wykonaniu Policji i Platformy Obywatelskiej

Czas kolędowania

To już prawie tradycja, bo po raz siódmy „Kolęda od policjantów” gościć będzie w domach i sercach ich rodzin.

Wsparta olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera, kierowana słowami policjantki Anny Zielińskiej-Brudek ma nadać należną rangę pracy policjantów. ”Na baczność i spocznij służyć człowiekowi”- to jej przesłanie.

Zamierzeniem twórców jest aby ”Kolęda od policjantów” stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce. Ich codzienna służba, w tych trudnych ostatnio czasach, utwierdza w przekonaniu o słuszności zachowań, podejmowanych decyzji i postępowań w obronie porządku prawnego, którego ramy określają demokratyczne zasady polskiego państwa.

Policjanci cenią świadomość narodową i patriotyzm, są gotowi w momentach zagrożenia stanąć w jego obronie. I ten egzamin zdali. A małym wsparciem niech będą słowa „Kolędy od policjantów”. Niech wskazują drogę młodemu pokoleniu a jej strofy kierowane do służb mundurowych dotrą do serc i umysłów.

„Kolęda od policjantów” powstała spontanicznie, w atmosferze zbliżających się Świąt. Powstała w oparciu o to, co jest kwintesencją służby każdego policjanta, chęci niesienia pokoju, bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom miast i wsi. Tekst do „Kolędy od policjantów” napisała kielecka policjantka Anna Zielińska-Brudek autorka tomików poezji i licznych publikacji. Jak przyznawała wtedy „Myśl o jej napisaniu narodziła się dużo wcześniej.” Kolęda została wówczas wyśpiewana przez kieleckiego kompozytora Marcina Janaszka.

Muzykę do niej skomponował nieżyjący już, znany polski kompozytor Romuald Lipko, który był pomysłodawcą nagrania i zaprosił do współpracy wykonawcę ze swojego zespołu – aktora, solistę Grzegorza Wilka. Do jej zaśpiewania zaproszono także Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

Platforma Obywatelska

„Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu odpoczynku i nabrania sił na pełen wyzwań Nowy Rok. Niech zbliżający się świąteczny czas przyniesie zasłużony odpoczynek od codzienności i wleje w nas wszystkich nową energię.

Święta to czas, w którym często dzieją się rzeczy magiczne. Pomimo wyjątkowo trudnego roku, przygotowaliśmy dla Was na te święta pewną niespodziankę.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button