PIŁKA RĘCZNA

Kielczanie zniesmaczeni. Protest odrzucony przez EHF

Szczypiorniak

2 maja klub I. Kielce złożył oficjalny protest na ręce Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), w związku z wydarzeniami podczas ćwierćfinałowego meczu EHF pomiędzy I. Kielce oraz SC Magdeburgiem.

Ekipa z Kielc przegrała awans do Final Four po rzutach karnych w Magdeburgu. Decyzje sędziów jednak były bardzo podejrzane, przychylne gospodarzom.


Mimo wielu kontrowersji, w proteście skupia się na ostatniej akcji meczu. Tam, według zasad gry „Sędziowie powinni zapewnić ciągłość gry, powstrzymując się od przedwczesnego przerywania gry decyzją o rzucie wolnym”. (…) Podobnie, zgodnie z przepisem 13:1b, sędziowie nie powinni interweniować do czasu i chyba, że będzie jasne, że drużyna atakująca straciła posiadanie piłki lub nie jest w stanie kontynuować ataku z powodu przewinienia popełnionego przez drużynę broniącą.

Fragment oświadczenia EHF (europejskiej federacji piłki ręcznej) otrzymanego wczoraj przez klub:

„Panel zauważa, że ​​klub był w ataku i w minucie 59:56 zawodnik nr 24, Daniel Dujshebaev został sfaulowany przez zawodnika Magdeburga nr 23, Magnusa Saugstrupa Jensena. W następującym Klub Kielce otrzymał rzut wolny.”


Wniosek klubu został więc odrzucony przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF), twierdząc, że sędziowie nie popełnili żadnego błędu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button