KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Karaś/Rogucki na 29. Finale WOŚP. Koncerty w studio w Warszawie

Finał WOŚP 2021

Mamy zmianę w muzycznym harmonogramie 29. Finału WOŚP.

O godz. 21:30 w finałową niedzielę na scenie w studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie zagra duet Karaś/Rogucki.

Tandem Karaś/Rogucki tworzą Kuba Karaś znany z kapeli The Dumplings oraz Piotr Rogucki, wokalista zespołu Coma. Duet powstał po zawieszeniu działalności The Dumplings i Comy. Debiutanckie nagranie zespołu, w którym Karaś odpowiada za kwestie związane z produkcją muzyki i aranżacje, a Rogucki jest autorem oryginalnych, poetyckich i często abstrakcyjnych tekstów, było coverem utworu formacji T.Love „1996”. Wydany w 2019 roku singiel został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie”. W tym samym roku ukazał się pierwszy oryginalny utwór w dorobku duetu Karaś/Rogucki, czyli nagranie zatytułowane „Bolesne strzały w serce”, któremu towarzyszył teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Mroczne, utrzymane w charakterystycznej atmosferze futuryzmu w stylu retro i przywodzące na myśl czarno-białe filmy niemie, wideo ilustrowało styl muzyczny kapeli, który zainspirowany jest brzmieniem zimnej fali i cold romantic.

WIĘCEJ: „Deszcz meteorów unicestwia Ziemię” duetu Karaś/Rogucki. „Piosenka o punkcie zwanym orgazmem”

Zarówno zimna fala jak i cold romantic zdefiniowały brzmienie muzyki początku lat 80. ubiegłego wieku. Przestrzenne efekty połączone z brzmieniem syntezatorów kreowały muzykę która miała stać się inspiracją do powstania gatunku alternatywnego, niszowego popu.

Duet Karaś/Rogucki wydał swój debiutancki krążek w Walentynki 2020 roku. Dzień zakochanych był znakomitą okazją do prezentacji albumu, na który składają się 11 piosenek o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Sami artyści określają utwory zawarte na krążku „Ostatni bastion romantyzmu” mianem „erotyków motoryzacyjno-katastroficznych”, a konceptualny album opowiada o wzniosłych uczuciach na tle epoki kresu cywilizacji.

Obdarzeni wyjątkową artystyczną wrażliwością muzycy zagrają na 29. Finale WOŚP w Warszawie. Ich koncert rozpocznie się w niedzielę o 21:30 i tak samo jak inne występy towarzyszące Letniej Zadymie w Środku Zimy będzie transmitowany na żywo w Internecie (między innymi, na YouTube, Facebooku i Twitchu).

Koncerty w studio 29. Finału WOŚP w Warszawie

30.01 – sobota

21:15 BUKARTYK

22:35 ZALEWSKI

31.01 – niedziela

08:41 DAWID PORTA & JAFIA

09:35 KWIAT JABŁONI

10:30 PPNOU

11:20 MAREK DYJAK

12:05 KRAKÓW STREET BAND

12:55 VAVAMUFFIN

13:45 PULL THE WIRE

14:35 CLOCK MACHINE

15:30 ZENEK

16:25 HARD ROCKETES

17:10 PIERSI

18:10 DŻEM

19:10 KONIEC ŚWIATA

20:00 Światełko do Nieba

20:05 ORGANEK

20:45 DR MISIO

21:30 KARAŚ/ROGUCKI

22:15 RUSOWICZ

23:00 VOO VOO

23:45 VOO VOO

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku i będzie dedykowany zakupom dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Cel Finału wspierać można, dorzucając się do jednej ze 120 tys. puszek – wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie, w sklepach i instytucjach, a także do eSkarbonek. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu różnych kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą inicjatywy organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 koncertem Piotra Bukartyka i Krzysztofa Zelewskiego i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button