POLSKA

29. Finał WOŚP. Sztaby, budowa studia, bezpieczeństwo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Więcej czasu do przygotowania atrakcji dla organizatorów Finałów, możliwość handlu w niedzielę, w którą odbędzie się zbiórka i przedłużenie finałowej atmosfery to niektóre z benefitów wiążących się ze zmianą terminu Finału.

Obecnie cel Finału WOŚP wspierać można również poprzez datki do niemal 10 000 Sztabowych Puszek Stacjonarnych.

Nowe możliwości

Wszystkie osoby, które będą robić zakupy 31 stycznia mają możliwość dorzucić się do zbiórki w niemal 10 000 Puszkach Stacjonarnych umieszczonych w firmach i sklepach w Polsce i na świecie.

Poza tym handlowa niedziela to dobra wiadomość dla wolontariuszy. Wiele miejsc pokazuje swoje wsparcie w 29. Finał poprzez oferty darmowych posiłków czy gorącej herbaty właśnie dla wolontariuszy.

29. Finał WOŚP – Budowa studia (fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP)

Budowa studia 29. Finału WOŚP

Warszawskie studio WOŚP to symbol obrazujący gorącą, finałową atmosferę w całej Polsce. Tak jak co roku w centrum Warszawy powstaje najważniejsze miejsce zimowego grania.

W tym roku WOŚP wraca na teren, który od lat kojarzy się z organizacją Finałów, czyli pod Pałac Kultury i Nauki! Właśnie teraz powstaje tam namiot, w którym już 30 stycznia znajdzie się centrum nagraniowe.

Studio w liczbach

Powierzchnia całego studia to 2600 m2. Kolorowy namiot będzie składał się z ponad 1000 punktów świetlnych. 172 z nich stworzą piramidę, która stanie przed studiem, dzięki czemu przechadzający się po Placu Defilad będą mieć możliwość dowiedzieć się, co się dzieje w środku, poznać harmonogram i partnerów wydarzenia. Namiot, kontenery, światło i inne multimedia przyjadą i odjadą w 80 ciężarówkach. Cała konstrukcja namiotu budowanego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ważyć będzie 140 ton.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze stawia na kolor, jakość i bezpieczeństwo. 26. Pol’and’Rock Festival pokazał, że mimo pandemii można tworzyć piękne i spektakularne wydarzenia. Przed nami 27 godzin nieprzerwanej transmisji finałowej nadawanej z samego serca Warszawy, w jej czasie bardzo mocno korzystamy z doświadczeń wyniesionych z naszego letniego festiwalu, który okazał się sukcesem. Jesteśmy przekonani, że także tym razem zaskoczymy wszystkich Polaków – Jacek Stachera, odpowiedzialny za produkcję 29. Finał WOŚP.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

O bezpieczeństwo pracowników obsługujących transmisję Finału będą dbać dwa ambulanse, dwoje lekarzy oraz dwa patrole ratownicze wyposażone w wymagany sprzęt.
Do studia wstęp będą mieli wyłącznie zaproszeni goście, ekipa techniczna, członkowie Pokojowego Patrolu oraz pracownicy Fundacji WOŚP. Każda z osób odwiedzających namiot musi wypełnić ankietę medyczną, poddać się pomiarowi temperatury i zrobić tzw. „szybki test” na obecność koronawirusa.

29. Finał WOŚP – Budowa studia (fot. WOŚP)

Co u Sztabów 29. Finału WOŚP?

Fundacja WOŚP od 29 lat kupuje sprzęt, wspierając polską medycynę. W tym roku sytuacja jest szczególna, ale mimo pandemii budowana przez lata przyjaźń między Sztabami a Fundacją i wzajemna lojalność pokazuje, że gra mimo wszystko. Po raz kolejny będą zbierać pieniądze na całym świecie, tym razem na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Koncertowa Warszawa

Już drugi raz z rzędu WOŚP gra w dzielnicy Włochy! Tutejszy sztab działa prężnie i przygotował niespodzianki. Zapraszamy na transmisję występów na żywo: LANBERRY – wschodząca gwiazda polskiej sceny. Najciekawsza atrakcja to koncertowy tramwaj jeżdżący po ulicach Warszawy w wersji kabriolet! Od 14-19 z zespołami na pokładzie będzie przemierzał ulice stolice i sprawiał radość mieszkańcom na jego pokładzie puszki i terminal oraz dużo pozytywnej energii ponad 500 wolontariuszy.

Australia już po Finałach

Niestandardowo ze względu na sytuację epidemiczną trzy Sztaby prowadzące akcje w Australii zorganizowały Finał 10 stycznia. W Sydney z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w Klubie Polskim w Bankstown odbyło się finałowe świętowanie, w Melbourne zaś w formie rajdu rowerowego. Wynikiem w Melbourne do 22 stycznia udało się zebrać 2 926,85 dolarów australijskich, w Sydney 12 527,85 i w Perth – 7 983,90 dolarów australijskich.

Morsowanie to jedna w najpopularniejszych atrakcji w tym roku!

Syców, Tuczno, Międzybórz, Stryków, Haugesund, Karlsruhe i czeska Praga to jedne z wielu miejsc, które przy zachowaniu dystansu społecznego organizuje morsowanie w swoich miejscowościach. Gorące serca pokażą w finałową sobotę i niedzielę, grając dla otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tramwaj pełen gorących serc w Gdańsku

W Trójmieście będą kursowały zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej uruchomiane specjalnie ze względu na 29. Finał WOŚP: tramwaje, autobusy i trolejbusy (każdy będzie mógł wsiadać i jeździć jak w liniowym pojeździe – biletem jest wrzutka do puszki wolontariusza). Drugą ciekawą atrakcją są przejazdy drezynami po Gdańsku. Dotychczas były po czynnej zajezdni tramwajowej, a teraz będą na trasie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button