RÓŻNOŚCI

#KARAKORAMSKIEXPEDITION. Andrzej Bargiel zjedzie na nartach z dwóch sześciotysięczników. Znamy więcej szczegółów [WIDEO]

KARAKORAM SKI EXPEDITION

Już 19 kwietnia Andrzej Bargiel wyrusza do Pakistanu na swoją kolejną wyprawę w ramach autorskiego projektu HIC SUNT LEONES, który rozwija od 2013 roku, a który zakłada eksplorację narciarską najwyższych szczytów Ziemi.

Celem wyprawy KARAKORAM SKI EXPEDITION jest zdobycie i zjechanie na nartach z dwóch sześciotysięczników – położonego w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6096 m n.p.m.) o wyjątkowo charakterystycznym kształcie, uznawanego za jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie oraz znajdującego się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczego szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.).

ZOBACZ TAKŻE: KARAKORAM SKI EXPEDITION: Andrzej Bargiel wyrusza do Pakistanu. Zjedzie na nartach z dwóch sześciotysięczników

WIDEO z konferencji prasowej:

Kontrowersyjna wysokość – niektórzy uważają, że Laila Peak ma 6200 m n.p.m., gdzieniegdzie pojawia się wysokość 6614 m n.p.m., a wg japońskich map wysokogórskich Tsuneo Miyamori jest to 6096 m n.p.m.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button