REPREZENTACJASIATKÓWKA

Kalendarz meczów EuroVolley 2021 mężczyzn. Polska, Czechy, Finlandia i Estonia gospodarzami

CEV Mistrzostwa Europy 2021 Mężczyzn - kalendarz rozgrywek

CEV EuroVolley 2021 Men zaplanowano na 1 września 2021 roku.

Wówczas ME w siatkówce rozpoczną się jednym meczem w grupie C i jednym w grupie D, odpowiednio w Tampere i Tallinie. Rozgrywki w grupie A, której miastem-gospodarzem jest Kraków, wystartują dzień później pełnym zestawem trzech meczów, natomiast spotkania grupy B w Ostrawie rozpoczną się w piątek 3 września. Turniej osiągnie swój punkt kulminacyjny wraz z półfinałami i meczami medalowymi zaplanowanymi na 18-19 września w Katowicach.

CEV wraz z czterema współorganizatorami – Polską, Czechami, Finlandią i Estonią – przygotował kompletny program meczowy zawodów, które ukoronują nowych królów europejskiej siatkówki. Trwające dwa i pół tygodnia wydarzenie wywoła prawdziwą gorączkę siatkówki w całej Europie, ponieważ rywalizacja już po raz drugi odbywa się w czterech krajach i łącznie aż sześciu miastach-gospodarzach (Kraków, Gdańsk, Katowice, Ostrawa, Tampere i Tallinn).

Po zakończeniu fazy grupowej cztery najlepsze drużyny z grupy C i D przeniosą się do Gdańska i czeskiej Ostrawy, a każde z tych miast będzie gospodarzem czterech meczów 1/8 finału i dwóch spotkań ćwierćfinałowych. Zwycięzcy czterech ćwierćfinałów spotkają się w Katowicach na ostatni weekend zawodów, podczas których półfinały i mecze medalowe wyłonią nowych mistrzów Europy w siatkówce mężczyzn.

Powiększ obraz (kliknij prawym przyciskiem myszki w „pokaż obraz”).

CEV EuroVolley 2021 Men – kalendarz rozgrywek (fot. CEV/PZPS)

CEV EuroVolley 2021 Men to kontynuacja historii sukcesu edycji 2019, która po raz pierwszy odbyła się w czterech krajach (Francja, Słowenia, Belgia i Holandia) i obejmowała aż 24 uczestniczące zespoły. Dwanaście drużyn (czterech organizatorów oraz osiem najlepszych reprezentacji z edycji 2019) już zapewniło sobie udział w tegorocznym turnieju. Łotwa, Turcja i Bułgaria także zarezerwowały swoje miejsca, wygrywając właściwe im kwalifikacje, a Macedonia Północna jest już pewna miejsca w pierwszej piątce wicemistrzów z siedmiu eliminacji, a w konsekwencji także i drugiego w historii występu na EuroVolleyu.

Pozostałe drużyny biorące udział ME 2021 poznamy po rozegraniu ostatnich eliminacji, zaplanowanych na początek maja (ich zakończenie nastąpi najpóźniej 16 maja). Po zakończeniu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, jeszcze w maju odbędzie się też losowanie, które zadecyduje o składach czterech grup wstępnej fazy mistrzostw.
(PZPS)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button