POLITYKA

Kaczyński w kościele: „Zło atakuje nasz kraj. Na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie”

Starachowice. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w kościele

W starachowickim kościele po zakończeniu mszy w rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński rozpoczął swój wywód.

Wicepremier stwierdził m.in., że „zło atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół, Kościół katolicki.

Po raz pierwszy przemawiam tu, w tym miejscu, wewnątrz Kościoła. Sądzę, że dlatego, że tam na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie, sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu. To jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomość, ale musimy mieć także w sobie bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamość, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać .

Być może są tacy, którzy obejrzeli film o aferze Amber Gold. Film może nie zawsze łatwy w odbiorze, szczególnie dla tych, którzy nie mają jakiejś bliższej orientacji, ale on doskonale pokazuje, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu tych dziesięcioleci, które ostatecznie, mam nadzieję, że ostatecznie, zakończyły się dopiero w roku 2015.”

Podczas mszy nikt nie zachowywał minimalnej odległości, a Kaczyński witał się z innymi osobami.

Przed kościołem stały osoby, które krzyczały „twoja wina”.

Komentarze po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego

Wiele osób w komentarzach na Twitterze pyta, czy Kaczyńskiego nie powinien zbadać psychiatra.

„Jarosław Kaczyński przyznał dziś spod ołtarza, że zło atakuje naszą Ojczyznę i naród. Zgadzam się z jego diagnozą w stu procentach” – napisał Donald Tusk szef Europejskiej Partii Ludowej.

„Polityka na grobach najbliższych. Kim trzeba być, by tak postępować?” – napisał przewodniczący PO Borys Budka.

„Rządowa telewizja transmituje prywatne uroczystości rodzinne, podczas których Kaczyński snuje swoje dziwaczne wizje i obraża konkurentów. Jeszcze niech Jacek Kurski pochwali się rekordowymi wynikami oglądalności. Z wykresami koniecznie” – Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej.

„A Wy o czym mówilibyście na mszy w rocznicę śmierci Waszego ojca lub matki? A za 2 mld zł rocznie TVPIS to relacjonuje. Zło atakuje naszą kraj, nasz naród. Muszę zgodzić się z Kaczyńskim. Dodałabym tylko, że od 5 lat” – posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

„Seryjny hienizm. Paskudne” – napisała posłanka KO Barbara Nowacka.

„Do Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kurskiego ma tylko jedno pytanie: lubicie powtarzać, że wszyscy są równi wobec prawa i nie ma świętych krów. Ilu zwykłych obywateli może liczyć na to, żeby Telewizja Polska transmitowała Mszę Św. z okazji śmierci ich rodziców?” – napisał konstytucjonalista dr hab. Marcin Matczak.

„Co trzeba mieć w głowie, żeby w rocznicę śmierci Mamy, opowiadać publicznie w TV o Amber Gold z kościelnej mównicy?” – poseł PE Bartosz Arłukowicz.

„Ale żeby na grobie matki uprawiać politykę…? To są obyczaje obce normalnym ludziom” – Marcin Kierwiński, poseł PO.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button