POLITYKA

Kaczyński porównał Tuska do Hitlera. „Nie wycieraj sobie gęby pisowski śpiochu”

Polityka

„Mam dość! Słuchaj przegrywie z Żoliborza-twoje nazwisko jest nie do wymówienia, mam dość nazywania mnie wyborcą niemieckiej partii w Polsce i porównywania p. Premiera Donalda Tuska do Hitlera.

Posłuchaj uważnie, żoliborski przegrywie, mój Dziadek Walenty Dypczyński był powstańcem wielkopolskim i za to, został zamordowany przez hitlerowców na początku II WŚ. Jego syn Alojzy Dypczyński jako żołnierz AK został wcielony siłą do II Armii WP i zginął 8 maja 1945 roku pod Budziszynem więc nie wycieraj sobie gęby pisowski śpiochu pamięcią o prawdziwych polskich bohaterach i patriotach.

Słuchajcie tt, jestem człowiekiem sportu i walka jest mi nie obca. To co wygaduje ten niktoś jest bardzo groźne, nie traktujmy tego w kategoriach suchara dziadersa i gremialnie przeciwstawiajmy się tym groźnym bredniom” – napisał o Jarosławie Kaczyńskim były trener koszykówki Mirosław Noculak (pisownia oryginalna).

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński nazywa „niemieckim agentem” Donalda Tuska. Kilka dni temu w Lublinie Kaczyński porównał Tuska z Adolfem Hitlerem.

Zakompleksiony Kaczyński jak zawsze atakuje Tuska. 27 stycznia w Lublinie stwierdził:

„Władza ta bezpośrednio, bezczelnie łamie prawo i demokrację. Pod hasłem „prawo, tak jak my je rozumiemy”. To znaczy wolą Tuska jest, by jego wola była prawem. Do tego to można w gruncie rzeczy sprowadzać. Wola Tuska jest prawem. Byli już tacy, których wola była prawem. Wola Führera była prawem.”

Tusk skomentował:

„Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że pan prezes Kaczyński mnie jeszcze czymś w życiu zaskoczy, ale nawet jemu udało się wprawić mnie w zdumienie treścią i sposobem wyrażania opinii na temat politycznej konkurencji, na temat premiera.

W dniach, kiedy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Holokaustu, kiedy cały świat wspominał zagładę Żydów, zbrodnie Hitlera i nazizmu… W tym czasie Kaczyński uznaje za stosowne porównywać polskiego premiera, czyli mnie, skromnego urzędnika państwowego, do Adolfa Hitlera. To rzeczywiście osobliwy sposób budowania platformy porozumienia czy podstawy do politycznego dialogu.”

Jeden z komentarzy w Internecie:

„PiS to zorganizowana grupa przestępcza!

PiS to korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, złodziejstwo, oszustwa, hipokryzja…

PiS to zło, to jedna z najgorszych rzeczy, które przydarzyły się Polsce!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button