WROCŁAW

Jawor. 66-latek brutalnie przerzucił psa przez dwumetrową bramę

Dolny Śląsk

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze (woj. donlośląskie) swoim działaniem udowodnili, że nie pozwolą na jakąkolwiek formę znęcania się nad zwierzętami.

Po ukazaniu się filmu w mediach społecznościowych o mężczyźnie, który brutalnie przerzucił swojego psa przez dwumetrową bramę przytuliska TOZ, podjęli intensywne działania zmierzające do jego zatrzymania. 66-letni jaworzanin usłyszał zarzut znęcania nad zwierzęciem. Niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem.


W lokalnych mediach społecznościowych ukazał się film, na którym to nieodpowiedzialny mężczyzna zamiast oddać swojego czworonoga do miejscowego przytuliska, brutalnie złapał go za sierść i przerzucił zwierzę przez wysoką, bo dwumetrową bramę, na plac jaworskiego TOZ-u. Po ukazaniu się materiału video funkcjonariusze wydziału kryminalnego natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy tego przestępstwa.

Bardzo szybko ustalili dane personalne mężczyzny oraz miejsce jego pobytu. Sprawcą okazał się 66-letni jaworzanin, którego funkcjonariusze zatrzymali rano 4 maja w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został doprowadzony do jaworskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu nawet 3 lat więzienia.

Kokos – takie imię otrzymał ten pies (fot. TOZ Jawor)

Porzucony i mocno wystraszony piesek znalazł nowy dom w jaworskim TOZ, gdzie wolontariusze otoczyli go fachową opieką.

Informujemy, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formy przemocy wobec zwierząt. Przypominamy o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wielu kategorii do wyboru jest właśnie znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które mundurowi niezwłocznie skontrolują.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button