KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

Isetia 3×3 mistrzem Polski 3×3. Women’s Series 3×3: jak poszło Polkom?

Katowice

Isetia 3×3 w finale #3x3QUEST – Mistrzostw Polski 3×3 pokonała team Legia 3×3 i została mistrzem Polski w koszykówce 3×3.

Główną nagrodą dla zwycięzców był bilet na FIBA 3×3 WORLD TOUR MASTERS w rumuńskiej Konstancy.

W finale turnieju #3x3QUEST – Mistrzostw Polski 3×3 Isetia 3×3 (Krystian Koźluk, Damian Cechniak, Jan Piliszczuk, Michał Wojtyński) pokonała 19:11 Legia 3×3 (Piotr Niedźwiedzki, Arkadiusz Kobus, Mariusz Konopatzki, Piotr Robak).

Na najniższym stopniu podium stanęła Lotto 3×3 Warszawa (Przemyslaw Zamojski, Adrian Bogucki, Mateusz Bierwagen, Szymon Rduch), która wygrała 21:13 z 3×3 Lublin.

MVP wybrany został Michał Wojtyński.

– Za nami turniej finałowy 3×3 QUEST, który po raz kolejny miał miejsce w Katowicach. Cały turniej był bardzo zacięty i emocjonujący, a kibice tak jak w latach poprzednich stworzyli fantastyczną atmosferę. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż rozegraliśmy aż 20 turniejów kwalifikacyjnych. Był to rekordowy rok nie tylko przez ilość drużyn, lecz również liczby turniejów. Warto wspomnieć o także innym rekordzie, jakim jest pojemność miejsc przy boisku na katowickim Rynku. Przygotowane zostało 1000 miejsc, które całkowicie się zapełniły. Stawiamy sobie nowe cele na kolejny rok, być może pomyślimy o zadaszeniu głównego boiska w kolejnym roku. Gratulacje dla zwycięzców i powodzenia w kolejnych meczach oraz turniejach – powiedział po zakończeniu turnieju Koordynator koszykówki 3×3 w Polskim Związku Koszykówki, Bartłomiej Wojdak.

Women’s Series 3×3 po raz pierwszy gości w Polsce

W Katowicach odbywa się pierwszy w historii turniej najbardziej prestiżowego cyklu w koszykówce 3×3 Women’s Series, rozegrany w Polsce.

Zmagania pań będzie można obserwować z trybun na katowickim Rynku od poniedziałku. Wtedy to odbędą się eliminacje do turnieju głównego z udziałem Izraela, Azerbejdżanu, Rumunii, Malezji, Ukrainy i Egiptu.

W turnieju nie zabraknie oczywiście naszych reprezentantek, które od kilku dni przygotowują się do zawodów podczas zgrupowania w Gliwicach. W szerokiej kadrze znalazły się Klaudia Gertchen, Marzena Marciniak, Marta Marcinkowska, Aldona Morawiec, Weronika Papiernik, Klaudia Sosnowska i Weronika Telenga. W turnieju zobaczymy Gertchen, Morawiec, Sosnowską i Telengę. Zwłaszcza dla Aldony jest to wyjątkowy turniej, bo pochodzi ze Śląska. – To są moje moje okolice, jo żech jest szwarno dziołcha ze Śląska, więc ten turniej jest szczególnie bliski memu sercu. Przyjeżdżajcie, dopingujcie – mam nadzieję, że zobaczę wiele twarzy ludzi z mojego rodzinnego Rybnika. No i rozniesiemy ten turniej – bojowo zakończyła reprezentantka Polski.

Polki trafiły na niełatwą grupę, w której przyjdzie im się zmierzyć z ekipami Chin i Gyor z Węgier. Chinki są na pierwszym miejscu w cały cyklu, zaś Węgierki zajmują dziesiątą pozycję. Dlatego tym bardziej przyda się wsparcie kibiców z trybun. W poniedziałek rozegrana zostanie faza grupowa, we wtorek obejrzymy zmagania w fazie pucharowej.

MECZE GRUPOWE POLEK

• 14:40 Chiny – Polska 10:11
  • 18:20 Gyor – Polska 16:14
Women’s Series 3×3. Gyor – Polska (fot. yukaphoto)

WS: Polki o krok od ćwierćfinału w Katowicach

Reprezentacja Polski koszykarek 3×3 dość pechowo odpadła po pierwszym dniu rywalizacji w turnieju cyklu Women’s Series w Katowicach.

Polki odpadły z grupy poprzez słabszy bilans małych punktów, bowiem wygrały i przegrały po jednym spotkaniu. Turniej zaczął się od dużej niespodzianki, bo nasze reprezentantki pokonały najlepsze w całym cyklu Chinki. W końcówce Chinki wyrównały na 10:10, ale to polski zespół powiedział ostatnie słowo i wygrał 11:10.

Wydawało się, że wszystko co najgorsze za naszą drużyną, ale Chinki pozwoliły w następnym spotkaniu grupowym rzucić węgierskiemu Gyor sporo punktów (wygrały 21:15). Oznaczało to, że Polki nie mogą sobie pozwolić na porażkę i by awansować muszą… wygrać grupę. Gdy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, w ostatnich sekundach przy stanie 14:14 nasze reprezentantki przekroczyły limit fauli, a Węgierki wykorzystały oba rzuty wolne. Mimo ostatnich prób, nie zdobyliśmy już punktów i przegraliśmy 14:16.