POLSKA

Inspektor Marek Boroń komendantem głównym Policji

Komendant Główny Policji

21 marca br. minister Marcin Kierwiński wręczył inspektorowi Markowi Boroniowi powołanie na stanowisko komendanta głównego Policji.

Dotychczas, od 22 grudnia ubiegłego roku, inspektor Marek Boroń pełnił obowiązki komendanta głównego Policji.

W związku z wczorajszą decyzją Prezesa Rady Ministrów, szef MSWiA wziął (21 marca br.) udział w uroczystej zbiórce zorganizowanej w Komendzie Głównej Policji. Podczas wydarzenia minister Marcin Kierwiński wręczył insp. Markowi Boroniowi akt powołania na stanowisko komendanta głównego Policji.

– To wielki zaszczyt wręczać w imieniu premiera Donalda Tuska nominację panu komendantowi Markowi Boroniowi. Przez trzy miesiące pełnienia przez niego obowiązków komendanta głównego Policji, wszystkie jego decyzje miały na celu przywrócenie zaufania społecznego do polskiej Policji – powiedział szef MSWiA.

Minister podkreślił jednocześnie, że przed komendantem oraz wszystkimi funkcjonariuszami Policji stoi wielkie zobowiązanie wobec ojczyzny i wobec Polaków.

– Polacy oczekują bowiem, że Policja będzie formacją, która nie tylko strzeże bezpieczeństwa, ale będzie też cieszyć się zaufaniem społecznym oraz prestiżem – zaznaczył.

Komendant Główny Policji Marek Boroń (fot. MWSIA)

Inspektor Marek Boroń pełni służbę w Policji od prawie 30 lat

Inspektor Marek Boroń rozpoczął służbę w Policji w 1994 r. w garnizonie stołecznym. Służył m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Od 2001 r. kontynuował służbę w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Od maja 2005 r. pełnił kolejno funkcje m.in. zastępcy naczelnika i naczelnika. W latach 2014-2016 był najpierw zastępcą dyrektora, a następnie zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego KGP. Od stycznia do czerwca 2016 r. realizował obowiązki w Biurze Służby Kryminalnej.

Od lipca 2016 r. do końca października 2018 r. pełnił służbę w Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. W listopadzie 2018 r. Marek Boroń został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji. 22 grudnia br. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji. Szef MSWiA powierzył mu jednocześnie pełnienie obowiązków komendanta głównego Policji.

W trakcie pełnienia służby w Policji insp. Marek Boroń został uhonorowany między innymi Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Jest absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (obecnie Akademia Policji w Szczytnie).

Insp. Marek Boroń w trakcie pełnienia służby został uhonorowany:

  • brązową odznaką „Zasłużony Policjant” (2006 r.),
  • medalem brązowym „Za Długoletnią Służbę” (2010 r.),
  • srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” (2012 r.),
  • złotą odznaką „Zasłużony Policjant” (2020 r.),
  • srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę” (2021 r.).
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button