Indian Wells. Magda Linette w 1/4 finału debla. Hurkacz odpadł

Stany Zjednoczone

Magda Linette (AZS Poznań) i Amerykanka Cathy McNally zostały pierwszymi ćwierćfinalistkami debla w turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

W trzeciej rundzie singla w imprezie ATP 1000 odpadł Hubert Hurkacz (nr 9.).

Linette i McNally pokonały w drugiej rundzie Amerykankę Desirae Krawczyk i Holenderkę Demi Schuurs 4:6, 6:1, 11-9 po bardzo emocjonującej końcówce, broniąc jedną piłkę meczową.

Pierwszy set był wyrównany i bardzo zacięty, a kluczowy okazał się :break” zdobyty przez rywalki na 5:4. Chwilę później zdobyły swojego gema serwisowego i rozstrzygnęły losy pierwszej partii wynikiem 6:4, po blisko 50 minutach gry.

Początek drugiej partii układał się po myśli polsko-amerykańskiego debla, który szybko wyszedł na 4:0 i stracił tylko jednego gema na 1:4, zanim pewnie doprowadził do super tie-breaka.

W decydującej rozgrywce Linette i McNally odskoczyły rywalkom na 7-2, ale potem zrobiło się bardzo nerwowo i na tablicy pojawił się wynik 7-8, a następnie 8-9. Jednak Magda i Caty zdołały obronić meczbola i zdobyły trzy następne punkty, zapewniając sobie awans do 1/4 finału po godzinie i 36 minutach.

Równolegle swój mecz w 1/16 finału rozpoczął Hubert Hurkacz, rozstawiony z numerem dziewiątym w drabince. Polak nieoczekiwanie przegrał w nim z Amerykaninem Tommym Paulem 6:4, 2:6, 4:6.

Hurkacz stracił serwis w trzecim gemie meczu, ale natychmiast odrobił stratę. A drugiego „breaka” zdobył na 6:4. Fatalnie rozpoczął drugą partię, pozwalając przeciwnikowi odskoczyć na 0:4. Dalej pewnie utrzymywali swoje podania, więc Amerykanin wygrał ją 6:2.

Otwarcie decydującego seta było wyrównane, ale w siódmym gemie doszło do nieoczekiwanego przełamania serwisu Polaka. Paul powiększył potem prowadzenie na 5:3, a ostatecznie zakończył go wynikiem 6:4 po bisko dwugodzinnej walce.

To oznacza pożegnanie Hurkacza z tegorocznym Indian Wells, ponieważ wskutek kontuzji Grigora Dmitrowa, polsko-bułgarski duet musiał oddać walkowerem mecz drugiej rundy.

Około godz. 2 w nocy czasu polskiego rozpoczął się mecz trzeciej rundy kobiet, w którym wystąpiła liderka rankingu WTA Iga Świątek. Rywalką triumfatorki tej imprezy sprzed roku była Kanadyjka Bianca Andreescu.

Wojna na Ukrainie

Oto kolejny przykład to o czym piszemy od początku wojny.

Kontrowersyjne zachowanie rosyjskiej tenisistki. 21-letnia Anastazja Potapowa paradowała po kortach w Dubaju w koszulce Spartaka Moskwa.

Będziemy wciąż zaznaczać, że haniebne jest to, że rosyjscy oraz białoruscy tenisiści grają w tenisowych imprezach. Skandalem jest to też, że dla innych tenisistów ważniejsze są pieniądze, niż to co dzieje się na Ukrainie z powodu agresji Rosji. Oni też mają „krew na rękach” niewinnych cywilów ukraińskich!

Zakazać natychmiast na dziesięciolecia brania udziału putinowskich sportowców w jakichkolwiek zawodach!

Warto także wykluczyć sportowców z innych krajów, m.in. z Iranu, Węgier, Turcji, Indii czy Chin. Te państwa albo pomagają Rosji w wysyłaniu broni albo blokują wejście Finlandii i Szwecji do NATO albo stanowczo nie sprzeciwiają się tej wojnie, ciągle kupują od Rosji gaz czy ropę, sprzedają jej broń, itd.