MOTOSPORT

Inauguracja Driftingowych Mistrzostw Polski. Trela triumfuje. Przygoński piąty

Driftingowe Mistrzostwa Polski

Kuba Przygoński rozpoczął rywalizację w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Zawodnik ten dobrze radził sobie na Autodromie Bemowo, niestety awaria auta stanęła mu na drodze do awansu do TOP4. Wicemistrz Polski z 2019 roku wygrał sobotnie kwalifikacje w klasie PRO, dzięki czemu niedzielną rywalizację rozpoczął od fazy TOP16.

Kuba Przygoński podczas pierwszej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodromie Bemowo (fot. org.)

Pierwszy sobotni przejazd Przygońskiego został oceniony przez sędziów na 98 punktów, w drugim uzyskał 98,5, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii PRO. W nich utytułowany kierowca radził sobie bardzo dobrze, aż do momentu pojedynku w fazie TOP8, gdzie rywalizował z Piotrem Kozłowskim. Pod sam koniec drugiego eliminacyjnego przejazdu „Diabeł” Kuby odmówił posłuszeństwa. Ukręcona półoś pozbawiła go szans walki o zwycięstwo, dając mu ostatecznie piąte miejsce.

– Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski za nami, cieszę się że wreszcie udało się wystartować w zawodach. Wygrałem kwalifikacje, z czego się na pewno cieszę, bo pokazałem że dobrze przepracowaliśmy ten trudny okres. Samochód prowadził się bardzo dobrze, wszystko pracowało tak jak należy. Wygrałem pierwszą jazdę w parach, w drugiej niestety miałem awarię techniczną, ukręciła się półoś która jest najbardziej newralgicznym elementem w drifcie, działa na nią potężna siła. Kończę zawody na piątym miejscu, na pewno jest mi trochę szkoda, ale już myślimy o kolejnej rundzie – powiedział po zawodach kierowca.

Zwycięzcą pierwszej rundy DMP został Paweł Trela. Tegoroczny sezon Driftingowych Mistrzostw Polski będzie liczył 7 rund. Najbliższa zostanie rozegrana w dniach 8-9 sierpnia na torze w Słomczynie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button