ŁÓDŹ

„In vitro w Łodzi”. W lutym rozpocznie się nowy nabór do programu

In vitro w Łodzi

Wraz z początkiem lutego rozpoczyna się nowy nabór par do miejskiego programu in vitro.

Program „In vitro w Łodzi” po raz kolejny zaprasza pary, które zmagają się z niepłodnością, a chcą się cieszyć rodzicielstwem. – Chcemy, żeby kolejni łodzianie mogli cieszyć się macierzyństwem. Od początku miejskiego programu urodziło się aż 116 małych łodzian. To wielka radość, nie tylko dla rodziców, ale na pewno też dla wszystkich, którzy trzymali kciuki za powodzenie miejskiego programu. Dziś możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że jest on sukcesem, bo świadczy o tym przede wszystkim zainteresowanie par, których zgłosiło się prawie 600 – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Dotychczas do miejskiego programu in vitro złożono 598 wniosków. Udało się uzyskać 206 ciąż, w tym 13 mnogich. Urodziło się 116 dzieci, w tym 10 par bliźniąt.

Co świadczy o wysokiej, ok. 40-procentowej skuteczności procedur. Finansowanie programu wyglądało następująco:

2016 rok – 650 000 zł,
2017 rok – 818 169,60 zł,
2018 rok – 1137 750,40 zł.
na rok 2019 miasto zaplanowało 860 000 zł,
na rok 2020 przewidziano 1 000 000 zł.

Projekt finansowany jest z budżetu miasta. Realizatorzy odpowiedzialni za rekrutację uczestników oraz za przeprowadzenie procedury biotechnologicznej zostali wyłonieni w drodze postępowania konkursowego. Realizatorzy Programu w latach 2019 – 2020 to:

GAMETA – SZPITAL Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. http://gameta.pl/gameta-lodz/
SALVE MEDICA Sp. z o.o. Sp. k. salvemedica.pl

Aby skorzystać z programu, należy zgłosić się do wybranej klinki po kwalifikację do tego projektu.

Realizatorzy programu do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego dokonają kwalifikacji zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i warunkami ustawy o leczeniu niepłodności (wszystkie inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem lub nie ma innych metod leczenia przy danej stwierdzonej przyczynie niepłodności). W wybranym ośrodku realizatora programu wymagane jest złożenie informacji o uprzednim przeprowadzeniu leczenia niższego rzędu lub wyniku diagnostycznego potwierdzającego bezpośrednie wskazanie do leczenia metodami rozrodu wspomaganego medycznie, a także udokumentowanie tego faktu w prowadzonej dokumentacji medycznej. W Urzędzie Miasta Łodzi wymagane jest natomiast złożenie wniosku kierującego do programu wystawionego przez ośrodek realizatora programu. Wniosek ten będzie wymagał zatwierdzenia finansowania przez Urząd. Do programu mogą zgłaszać się osoby w odpowiednim wieku (kobiety do 40 lat, lub wyjątkowo do 42), które są łodzianami.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button