ŁÓDŹ

Igrzyska Wolności 2018. Donald Tusk, Agnieszka Holland i Leszek Balcerowicz w Łodzi

Igrzyska Wolności 2018 w Łodzi

V edycja Igrzysk Wolności odbędzie się w Łodzi w dniach 9-11 listopada 2018 r.

Tematem przewodnim tego wydarzenia jest „Bitwa o historię”. W EC1 spotkają się najwybitniejsze umysły Polski i Europy, żeby świętować niepodległość rozmowami, dyskusjami oraz koncertami.

Zapraszając łodzian do udziału w Igrzyskach Wolności, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała: – Od początku marzyliśmy, aby Igrzyska Wolności stały się forum dyskusji o współczesnej Polsce, Europie i świecie. Myślę, że piąte Igrzyska Wolności będą przełomowym wydarzeniem. Będziemy rozmawiać w szczególnym momencie, gdy świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Będziemy rozmawiać o współczesnym patriotyzmie, o tożsamości państw funkcjonujących w Unii Europejskiej, o przyszłości Polski i przyszłości UE. Chcemy rozmawiać o wszystkich sprawach, które są ważne dla każdego Polaka i patrioty: o wolności, o demokracji i o tym, co się dzieje we współczesnym świecie.

Na finał Igrzysk (11 listopada) organizatorzy przygotowują akcję „Polka Niepodległa”, która łączy stulecie praw wyborczych kobiet ze stuleciem niepodległości Polski. W wydarzeniu wezmą udział wybitne Polki, które będą mówić nie o przeszłości, ale o przyszłości. Wystąpią m.in. Jolanta Kwaśniewska, Natalia Przybysz, Mary Komasa.

Błażej Lenkowski, prezes Fundacji Liberté! – organizatora Igrzysk Wolności dodaje: – Udało się nam przekonać bardzo wielu decydentów, ludzi kultury, literatów, muzyków, akademików z całego świata, że warto przyjechać i świętować 11 listopada właśnie w Łodzi. Igrzyska to nie tylko politycy najwyższej rangi, jak Donald Tusk, Robert Biedroń, Leszek Balcerowicz, Radosław Sikorski, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka, ale to także impreza kulturalna, na którą przyjeżdżają wykładowcy Cambridge, Harvardu, Yale, Sorbony. Będziemy gościć absolutnie topowych polskich pisarzy: Dorotę Masłowską, Eustachego Rylskiego, Stefana Chwina, Elżbietę Cherezińską.

Do Łodzi przyjadą m.in. Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Holland, Bartłomiej Sienkiewicz, Janusz Palikot.

Tegoroczna edycja Igrzysk Wolności pod hasłem „Bitwa o historię”, odbędzie się w dniach 9-11 listopada 2018 r. w EC1, przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button